Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin handlu na rynku eurodolara nie przyniosło żadnych większych zmian w technicznym obrazie tej pary i jak widać na poniższym wykresie obecnie konsolidujemy się mniej więcej w okolicach osi symetrii średnioterminowej formacji trójkąta.

Układ kolejnych, lokalnych dołków jest wzrostowy, a tym samy preferowanym scenariuszem wydaje się być kontynuacja umacniania euro względem dolara. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.2356, a kolejne w pobliżu 1.2295. W przypadku kontynuacji wzrostów pierwszych oporów szukałbym na 1.2430, a kolejnych, zdecydowanie bardziej istotnych, w strefie 1.2520-1.2610. Genezę wymienionych wyżej poziomów przedstawiłem na załączonym wykresie.

Zdecydowane cofniecie oglądaliśmy natomiast w czasie wczorajszego handlu na rynku GBP/USD i tym samym ten ruch w dół przestał być tylko lokalną korektą.

Na obecnym etapie zakładam, że oglądane cofniecie jest tylko korektą oglądanej od minimum z 5 kwietnia fali wzrostowej. Przy takich założeniach oglądany ruch w dół nie powinien przekroczyć 1.4120, gdzie znajduje się dolne ograniczenie ważnej strefy wsparć tworzonej przez istotne zniesienia ostatniej sekwencji wzrostowej.

Z drugiej strony co byłoby sygnałem zakończenia ruchu korekcyjnego ? Dla mnie, wzrost powyżej 1.43-1.4310, gdzie widzę dość istotne, lokalne opory.

Powolną wspinaczkę w kierunku ważnej strefy oporów oglądaliśmy natomiast na rynku USD/JPY, jednak jak widać na poniższym wykresie, póki co do mocnego testu tej strefy nie doszło.

Tym samym rozwój wypadków w krótkim terminie pozostaje sprawą otwartą, gdyż ograniczone ruchy w górę i dość głębokie cofnięcia mogą zarówno sugerować „rozwijanie” się fali wzrostowej, ale również oznaczać budowanie konsolidacji.

Dla mnie punktem rozdzielającym te scenariusze jest wsparcie znajdujące się na 117.10. Dopóki ten poziom będzie utrzymany, liczyłbym na kontynuację wzrostów tej pary. W innym przypadku obawiałbym się zejścia kursu USD/JPY do okolic 106.60, gdzie znajdują się kolejne, dość istotne dla mnie wsparcia. Ich genezę pokazałem na powyższym wykresie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here