Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD, to dalsze osuwanie kursu tej pary, której kurs obecnie testuje wsparcie wynikające z proporcji ostatnich fal.

Tym samym mamy kolejny punkt, od którego może się pojawić jakieś większe odbicie, ale póki co objawów zwiększonej aktywności strony popytowej nie widać. Dla mnie pierwszym objawem zmiany sentymentu na tym rynku byłoby pokonanie okolic 1.1860, gdzie znajduje się górna część prezentowanej na poniższym wykresie lokalnej strefy oporów.

Gdzie mógłby być zasięg odbicia ? Moim zdaniem pierwsze, ważne opory znajdują się na 1.1960, gdzie usytuowana jest dolna część prezentowanej na pierwszym z powyższych wykresów strefy.

Wyraźne zatrzymanie spadków oraz próby wykształcenia jakiegoś większego odbicia, to krótki opis zachowania rynku GBP/USD z ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Moim zdaniem dopóki nie zejdziemy poniżej 1.350, scenariuszem bardziej prawdopodobnym będzie rozwijanie korekcyjnego odreagowania na tym rynku. Cele takiego odbicia pozostają niezmienne i usytuowane są między 1.3677 a 1.3715.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin oglądaliśmy dość niespodziewane umocnienie dolara względem jena, a kurs USD/JPY zbliżył się do ostatnich maksimów.

Dla mnie zaatakowanie ostatnich szczytów (okolice 110) będzie sygnałem zakończenia ostatniej korekty, a wówczas droga w kierunku nowych maksimów, a dokładniej w kierunku 112 powinna zostać otwarta. Z drugiej strony ewentualne zejście poniżej 109.20 przywróciłoby do gry scenariusz z przedłużeniem korekty, o którym pisałem wczoraj. W takim przypadku jednak celów takiej korekty szukałbym w okolicach 108.4, gdzie dwa lokalne ruchy w dół byłyby równe. Czekamy zatem na wyraźniejszy ruch omawianej pary, który powinien wskazać jej dalszy kierunek trendu w ujęciu krótkoterminowym. W dłuższym terminie modelowym celem pozostają dla mnie okolice 112.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here