Naga MarketsDzisiejsze umocnienie dolara amerykańskiego sprawia, że na parze USD/PLN oglądamy odbicie. Na pozostałych parach złotówkowych mamy jednak poziomy zbliżone do wczorajszych.

EUR/PLN

Odbicie na parze EUR/PLN wyhamowało w połowie sierpnia i wtedy najprawdopodobniej zakończyła się wzrostowa korekta wykształcona na tej parze na przełomie maja i czerwca br. Ruch korekcyjny zniósł prawie 38,2% sekwencji spadkowej wygenerowanej na tym rynku w grudniu ubiegłego roku (patrz wykres). Biorąc pod uwagę to, że w połowie tego miesiąca korekta ta zatrzymała się blisko istotnych oporów w postaci wspomnianego 38,2% zniesienia i średnioterminowej linii trendu wzrostowego pokonanej przez kurs EUR/PLN 17 marca br., to można uznać, że jej modelowy zasięg został osiągnięty. Potwierdzeniem takiego obrotu spraw będzie zejście poniżej tegorocznych minimów na poziomie 4,1516.

USD/PLN

Fala spadkowa na notowaniach USD/PLN dotarła we wtorek do poziomu minimów z maja 2015 roku i wsparcie to zostało obronione. Wygenerowane w wyniku tego odbicie jest od tamtej pory kontynuowane. Póki co stanowi ono jedynie wzrostowy ruch korekcyjny. Od grudnia ubiegłego roku para ta porusza się w obrębie wąskiego kanału spadkowego (patrz wykres). Poprzednie odbicie zatrzymało się 15 sierpnia na poziomie przyspieszonej linii trendu spadkowego (patrz wykres). Górne ograniczenie kanału spadkowego przebiega obecnie na poziomie 3,70 i tam upatrywałabym kolejnego istotnego oporu na tej parze.

Kluczowa strefa wsparć rozciąga się od poziomu 61,8% zniesienia sekwencji wzrostowej z 2014 roku do wspomnianych minimów z 2015 roku – 3,4860 – 3,53 (patrz wykres). Trwałe pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę do dalszej przeceny dolara do złotówki do poziomu kilkuletnich minimów (okolice 3,00).

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here