Naga MarketsKurs eurodolara dotarł do kolejnych wsparć znajdujących się w okolicach 1.2270 i obecnie widać jakieś próby uaktywnienia strony popytowej.

Na ww. poziomie dwie ostatnie sekwencje spadkowe są równe, a w takich miejscach dość często następuje zatrzymanie np. struktur korekcyjnych. Czekamy zatem na dalszy rozwój wydarzeń, a konkretnie na to czy siła kupujących w ciągu najbliższych godzin się zwiększy i zdoła np. podnieść kurs eurodolara do okolic 1.2325. Na tym poziomie znajdują się najbliższe, mechaniczne opory. Pokonanie tych oporów moim zdaniem mogłoby otworzyć drogę do zdecydowanie większej zwyżki tej pary z atakiem na ostatnie maksima włącznie. Z drugiej strony jeśli kurs eurodolara nie zdoła wykształcić mocniejszego ruchu w górę i będzie się dalej obsuwał, to kolejnych wsparć szukałbym w strefie 1.2205-1.2167, której genezę pokazałem wyżej.

Niestety ostatnie lokalne minima nie utrzymały się na rynku GBP/USD, co doprowadziło do dalszego obsuwania się kursu tej pary.

Jak widać na powyższym wykresie obecnie zbliżamy się do kolejnych wsparć usytuowanych w okolicach 1.3836 i dla mnie powinny zostać one obronione jeśli mamy myśleć o realizacji scenariusza wzrostowego w perspektywie najbliższych tygodni. Pierwszym objawem poprawy sentymentu na tym rynku byłoby wyraźne odbicie mniej więcej z obecnych poziomów cenowych najlepiej z testem okolic 1.3980. Na tym poziomie znajduje się górne ograniczenie lokalnej konsolidacji.

Konsolidacja w okolicach lokalnych maksimów z przewagą „akcentów” podażowych, to najkrótszy opis zachowania rynku USD/JPY z ostatnich kilkunastu godzin.

Moim zdaniem aby myśleć o rozwinięciu nowej fali spadkowej (dla mnie jest to scenariusz preferowany) musielibyśmy zobaczyć pokonanie ważnych, lokalnych wsparć, które znajdują się między 107.04 a 106.88. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Z drugiej strony jeśli kurs USD/JPY zdołałby pokonać najbliższy opór znajdujący się na 107.50, to moim zdanie ostatnie wzrosty można byłoby zacząć klasyfikować jako pierwszą fazę zdecydowanie większej, wzrostowej korekty. W takim przypadku celem dla tej pary mogłaby być co najmniej strefa 108.65-109.65, której genezę pokazałem na poniższym wykresie .Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here