Naga MarketsEUR/USD

Dość spore odbicie oglądaliśmy od wczorajszego poranka na rynku EUR/USD i jak widać na poniższym wykresie ruch ten zdołał podnieść kurs eurodolara do okolic 38 % zniesienia ostatniej fali spadkowej.

Od tego poziomu rynek zaczął się cofać, co teoretycznie może oznaczać zakończenie korekcyjnych wzrostów. Takie wrażenie można odnieść patrząc na wykres średnioterminowy omawianej pary, gdzie przetestowane zostały ostatnie dna (wcześniejsze ważne wsparcia) i obecnie rynek od nich odbija.

Dopóki więc nie wrócimy ponad 1.1310, moim zdaniem bardziej prawdopodobny jest scenariusz z kontynuacją spadków EUR/USD. Tak jak pisałem wczoraj, celem dla takiego ruchu mogłaby być strefa 1.1160-1.1110, której genezę pokazałem na powyższym wykresie.

GBP/USD

Mocne odbicie oglądaliśmy również na rynku GBP/USD. Wskazywany w ostatnim raporcie robot inwestycyjny z Exerii mógł zarobić na tym ruchu ok. 80 pipsów.

Jak widać na powyższym wykresie obecnie robot ten jest poza rynkiem czyli nie posiada żadnych pozycji na tej parze. Co zatem dalej z kursem tej pary ? Jak widać na poniższym wykresie wzrosty popularnego „kabla” zatrzymały się w okolicach 61 % zniesienia ostatniej fali spadkowej, co może sugerować, że są one ruchem korekcyjnym.

Taka teza będzie obowiązująca dopóki nie pokonamy okolic 1.3040. Uznanie ostatnich wzrostów jako korekty mogłoby oznaczać, że wkrótce minima znajdujące się w okolicach 1.2825 byłyby zagrożone. Dla mnie potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby pokonanie wsparcia znajdującego się na 1.2910. Genezę tego poziomu pokazałem wyżej. Z drugiej strony powrót kursu GBP/USD powyżej 1.300 byłby dla mnie wstępnym sygnałem do kontynuacji wzrostów. Wówczas test kluczowych oporów znajdujących się w okolicach 1.3146 byłby możliwy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here