Naga MarketsPoczątek tygodnia, zgodnie z moimi sugestiami zawartymi w raporcie tygodniowym, przynosi wyraźne cofnięcie na rynku EUR/USD. Tak jak pisałem w ww. raporcie, na obecnym etapie trudno jest jednoznacznie ocenić czy to cofnięcie jest lokalną korektą czy też większym ruchem w dół mogącym trwać np. kilka tygodni. Charakter obecnych spadków będzie można ocenić w zależności od zachowania kursu eurodolara względem najbliższych wsparć. Jak widać na poniższym wykresie pierwsze wsparcia są już testowane (górne ograniczenie konsolidacji) i póki co rynek od tych poziomów odbija.

Na danych krótkoterminowych ten ruch w dół zaczyna jednak wyglądać na lokalny impuls, a to oznacza, że można oczekiwać pogłębienia spadków po jakieś lokalnej, wzrostowej korekcie. Jeśli tak się stanie, to otrzymamy sygnały rozwinięcia osłabiania euro względem dolara, a kolejnych celów szukałbym w okolicach 1.1150. Poziom obrony dla dla takiego scenariusza znajduje się moim zdaniem w okolicach 1.1425.

Nowy tydzień i nowe szczyty, to najkrótszy opis zachowania rynku USD/JPY z ostatnich kilkudziesięciu godzin.

Wygląda więc na to, że trend umacniania dolara względem jena będzie kontynuowany, a kolejnych celów można szukać w okolicach 115.05. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego znajduje się na 112.60 (dla inwestorów krótkoterminowych) lub na 110.90, jeśli mówimy o inwestorach pozycyjnych.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here