Naga MarketsDalsze umacnianie wspólnej, europejskiej waluty (co widać na poniższym wykresie indeksu euro), to główna przyczyna kontynuacji wzrostów kursu EUR/USD.

EUR/USD na ważnych oporach, USD/JPY odbił się od kluczowych wsparć

Jak widać na poniższym wykresie eurodolara ale również na powyższym wykresie indeksu euro, jesteśmy już na poziomach istotnych oporów, a tym samym wzrost presji podażowej na obydwu ww. instrumentach jest wysoce prawdopodobny.

EUR/USD na ważnych oporach, USD/JPY odbił się od kluczowych wsparć

Najbliższe, lokalne wsparcia na wykresie EUR/USD widzę w okolicach 1.1790 i ich pokonanie może być sygnałem zakończenia zwyżki. Czy wówczas rynek wejdzie w kolejną falę spadków czy będzie to tylko tzw. „korekta w korekcie”, trudno na obecnym etapie jednoznacznie wskazać. Dużo zależeć będzie od dynamiki i struktury ewentualnego ruchu w dół. Będziemy mogli to analizować dopiero jeśli taki ruch się pojawi.

Dość mocno „na południe” wychylił się w ostatnich kilkunastu godzinach kurs pary USD/JPY. Obecnie jesteśmy na poziomach, gdzie decydować się będą dalsze losy trendu tego instrumentu.

EUR/USD na ważnych oporach, USD/JPY odbił się od kluczowych wsparć

Nie wchodząc zbytnio w szczegóły (szerszej opisywałem ten rynek w raporcie tygodniowym), dopóki utrzymane będą wsparcia na 111.85 realizacja scenariusza wzrostowego będzie z obecnych poziomów cenowych dość mocno prawdopodobna. Oczywiście możemy czekać na kolejne sygnały potwierdzające wariant wzrostowy np. test okolic 113.50 gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanej wyżej konsolidacji. Jak można się domyślać pokonanie tego oporu otworzyłoby drogę do rozwinięcia kolejnej fali umocnienia dolara względem jena. Indeks dolarowy jest obecnie na ważnych wsparciach (oczekujemy umocnienia USD). Tym samym scenariusz wzrostowy na USD/JPY jest moim zdaniem wariantem preferowanym.

EUR/USD na ważnych oporach, USD/JPY odbił się od kluczowych wsparćConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here