Naga MarketsSporą zmienność oglądaliśmy od wczorajszego poranka na rynku EUR/USD, a ruchy tej pary były gwałtowne i trudno je uznać za zachowania modelowe. Jak widać na poniższym wykresie, zachowanie czy może lepiej trend tego rynku z ostatnich kilku dni można ograniczyć liniami, które tworzą póki co formację klina.

Klin ten w takim położeniu byłby formacją korekcyjną i to w dodatku niemal wypełnioną. Co to powyższe zdanie oznacza ? Że obecnie należy oczekiwać ruchu, który doprowadzi do wybicia z tej formacji, a preferowanym kierunkiem wybicia jest wybicie górą. Takie wybicie stanie się faktem, jeśli pokonany zostanie poziom 1.1745. W przypadku realizacji takiego wybicia, kolejnym celem dla kursu EUR/USD byłaby wewnętrzna linia kanału, która obecnie biegnie w okolicach 1.1920. Co byłoby sygnałem negującym taką formację ? Moim zdaniem spadek poniżej 1.1670, co byłoby jednoznaczne z wybiciem dołem z owego klina i jednocześnie w takim przypadku nastąpiłoby pokonanie dolnego ograniczenia kanału wzrostowego.

Spore wahania i test poprzednich minimów, to krótki opis zachowania rynku GBP/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Moim zdaniem dopóki dzisiejsze minia nie zostaną pokonane, to drugą nogę korekty (płaska lub płaska rozszerzona 3-3-5), można będzie uznać za wypełnioną. Taka interpretacja sugerowałaby rozwiniecie się z obecnych poziomów impulsu wzrostowego (fala „c” ww. korekty), dla którego celem byłyby okolice 1.3027 lub 1.3073. Owa fala „c” byłaby impulsem, co oznacza, że powinny się w niej dobrze sprawdzić nawet proste strategie trendowe.

W jutrzejszym raporcie porannym zaprezentuję, jaki byłby wynik takiej inwestycji, jeśli do jej „obsługi” użylibyśmy jednego z naszych robotów inwestycyjnych. Spadki wytracają swój impet na rynku USD/JPY i być może również na tym instrumencie buduje się formacja klina, jednak w tym przypadku kończącego. Jej hipotetyczny kształt pokazałem na poniższym wykresie.

Co taka teza by oznaczała dla przyszłego zachowania kursu tej pary? W krótkim terminie, kontynuację wzrostów w kierunku 110.40 i dość wyraźne cofniecie od tego oporu. Jeśli taki ruch się zrealizuje, to zapewne w przyszłym tygodniu rynek podjąłby próbę wybicia górą z tej formacji, co byłoby technicznym sygnałem do wykształcenia większego odbicia. Poziom obrony dla przedstawionej wyżej koncepcji wzrostowej znajduje się dla mnie na 109.40.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here