Naga MarketsPodczas wczorajszego popołudniowego handlu rynek eurodolara dotarł do górnych ograniczeń wskazanej w ostatnim raporcie strefy wsparć i po ukształtowaniu lokalnych, pozytywnych dywergencji zaczął od tych wsparć odbijać.

Tym samym mamy zapewne odbicie, o którym pisałem wczoraj i od jego struktury i dynamiki zależeć będzie klasyfikacja tego ruchu jako korekty lub jako nowej fali wzrostowej. Na obecnym etapie, kierując się zasadami bezpieczeństwa, ale również strukturą ostatnich spadków zakładam, że obecne odbicie będzie korektą. Przy takich założeniach minimalnych celów obecnego odbicia szukałbym w strefie 1.1975-1.1980, a w wariancie optymistycznym w pobliżu 1.20-1.2022. Genezę tych oporów pokazałem na poniższym wykresie.

Oczywiście pokonanie tego ostatniego oporu sugerowałby, że umocnienie euro względem dolara nie jest korektą, ale nową falą wzrostową. Gdzie znajduje się poziom obrony dla przedstawionego wyżej scenariusza wzrostowego ? Dla mnie w okolicach 1.1915, gdzie znajdują się ostatnie minima.

Scenariusz z pogłębieniem korekty wydaje się być najbardziej prawdopodobny na rynku GBP/USD, gdzie w dniu wczorajszym oglądaliśmy nieudane próby sforsowania wskazywanych w poprzednim raporcie oporów.

Moim zdaniem droga do modelowej strefy wsparć zostanie otwarta w momencie pokonania wsparcia na 1.3505. W takim przypadku następnym celem dla GBP/USD powinny być okolice 1.3470-1.3440, gdzie znajduje się ważne, krótkoterminowa strefa wsparć. Na tych poziomach powinien się rozstrzygnąć dalszy trend omawianego rynku. Co zmieniłoby obraz omawianej pary na pro wzorstowy? Z obecnych poziomów pokonanie okolic 1.3550. Jeśli najpierw nastąpi test ww. strefy wsparć, to mocne odbicie od niej z pokonaniem co najmniej 1.350.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here