Naga MarketsEUR/USD

Kurs eurodolara podczas nocnego handlu przetestował górną część wskazywanej wczoraj strefy wsparć. Jak widać na poniższym wykresie od tych poziomów dość wyraźnie się odbił.Struktura ostatnich spadków jest na obecnym etapie korekcyjna, a to w połączeniu z ww. faktem sugeruje, że obecnie może się na tym rynku zacząć nowa fala umocnienia euro względem dolara. Poziomem obrony dla takiej koncepcji są okolice 1.2165 czyli poziom nocnych minimów. Jeśli trend wzrostowy będzie kontynuowany, to kolejnych celów szukałbym w strefie 1.2325-1.2376, której genezę pokazałem na powyższym wykresie. Inwestorzy mający nastawienie pro wzrostowe mogą „rozegrać” tą potencjalną okazję w sposób klasyczny lub skorzystać z jednego z kierunkowych robotów nastawionych na trend wzrostowy, które znajdują się w EXERII. Cześć z tych robotów (np. 1.1_EFIX…. Lub 1.2_EFIX…) na danych 15-to minutowych ma już długie pozycje, a poziomem obrony dla nich są obecnie okolice 1.2174.

GBP/USD

Nie widzieliśmy z kolei pogłębienia ruchu korekcyjnego na rynku GBP/USD , a zamiast tego nastąpił dynamiczny wzrost z ustanowieniem nowych maksimów. Jak widać na poniższym wykresie kurs tej pary przetestował już okolice górnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego i od tego ważnego oporu dość dynamicznie się odbił.

Na wskaźnikach impetu utworzyła się już negatywna dywergencja, co w połączeniu z opisanym wyżej zachowaniem rynku ostrzega przed większą korektą. Na obecnym etapie nie ma czytelnych sygnałów odwrócenia, jednak dla mnie stosunek potencjału do ryzyka zaczął się robić negatywny. Tym samym osobiście czekałbym z boku tego rynku albo na pogłębienie ruchu korekcyjnego np. do okolic 1.3730 lub też na jakieś inne dodatkowe wskazówki ze strony runku dotyczące dalszego kierunku trendu.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here