Naga MarketsTest okolic kolejnych, lokalnych wsparć uaktywnił stronę popytową na rynku EUR/USD i w drugiej części wczorajszej sesji zanotowaliśmy dość wyraźne odbicie.

Na świecowym wykresie dziennym mamy formację z małym białym korpusem i wyraźnym dolnym cieniem, co pokazuje uaktywnienie popytu i być może rozpoczęcie kolejnej nogi konsolidacji, o której pisałem wczoraj. Poziomem obrony dla takiego scenariusza są okolice wczorajszych minimów, a sygnałem realizacji scenariusza z konsolidacją będzie dla mnie powrót nad 1.1980. Na tym poziomie znajduje się dolne ograniczenie pokonanego kanału. Czekamy zatem na rozwój wypadków, który powinien potwierdzić lub zanegować wariant z konsolidacją.

Widmo zdecydowanie szybszych podwyżek stóp przez BoE będące konsekwencją wyraźnego przyspieszenia inflacji, to przyczyny wczorajszego, dynamicznego umocnienia funta i silnych wzrostów GBP/USD.

Jak widać na poniższym wykresie, w wyniku tej zwyżki nastąpiło naruszenie górnego ograniczenia kanału, co teoretycznie może otwierać drogę do dalszych wzrostów. Następne opory znajdują się na 1.3535, gdzie biegnie górne ograniczenie klasycznego, przyspieszonego kanału wzrostowego. Poziom obrony dla scenariusza z kontynuacją wzrostów to dla mnie 1.3380, gdzie biegnie górne ograniczenie pokonanego kanału. Ewentualny powrót pod ten poziom byłby dla mnie silnym sygnałem sprzedaży, gdyż struktura impulsowa budująca się od dna z 24 sierpnia wygląda na wypełnioną, a dodatkowo na wskaźnikach impetu budują się wyraźne, negatywne dywergencje.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here