Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD nie przyniosło większych, technicznych zmian, a kurs tej pary pozostawała w trendzie bocznym wykonując dość chaotyczne ruchy w górę i w dół.

Pewną korzyścią z tych zmian jest większa liczba punktów zwrotnych w obrębie tego trendu bocznego, a to powoduje, że możemy już się pokusić o wskazywanie czym jest ta konsolidacja.

Na powyższym wykresie wskazałem możliwe ograniczenia tego trendu bocznego, które klasyfikują go jako formację lokalnego trójkąta lub flagi.

Obydwie te formacje są formacjami kontynuacji (w tym przypadku trendu wzrostowego) choć o innym znaczeniu prognostycznym co do wielkości ruchu. W przypadku trójkąta (kurs EUR/USD nie mógłby już spaść poniżej 1.1247) modelowy zasięg ruchu jest równy szerokości tej formacji, co dawałoby potencjał wzrostu do poziomu 1.1337. Flaga zaś dawałaby potencjał wzrostowy na okolice 1.1340 lub modelowo na 1.1411. Sygnałem do realizacji jednego z ww. scenariuszy byłoby pokonanie okolic 1.1280, gdzie znajduje się górne ograniczenie opisywanej wyżej konsolidacji. Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego generowanego przez ten trend boczny znajduje się na 1.1230.

Wstępne sygnały zakończenia korekty wzrostowej mamy z kolei na rynku GBP/USD, choć póki co pierwsza próba powrotu poniżej górnego ograniczenia formacji trójkąta zakończyła się niepowodzeniem.

Jeśli jednak kurs popularnego „kabla” zejdzie poniżej 1.2870, droga do niższych poziomów zostanie moim zdaniem otwarta. W takim przypadku pierwszym poważnym celem dla tego rynku powinny być okolice 1.27, który to poziom wynika z klasycznych wsparć oraz z projekcji czy zniesień Fibonacciego.

Poziom obrony dla aktywnych już krótkich pozycji znajduje się moim zdaniem na 1.2940, a generalnie dla scenariusza spadkowego nieco powyżej 1.2985.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here