TMS


Znaczące osłabienie dolara po odbiciu od ważnych oporów, to główny czynnik wpływający na trendy głównych par w pierwszej części obecnego tygodnia. Dynamika ruchu w dół na indeksie dolarowym (reprezentuje siłę amerykańskiej waluty) sugeruje, że nie jest to ruch korekcyjny ale prawdopodobnie początek kolejnej fali osłabienia tej waluty.

Jeśli tak jest rzeczywiście, to w ciągu najbliższych kilkunastu dni można oczekiwać kontynuacji osłabiania dolara. Na odpowiednim indeksie mogłoby to doprowadzić co najmniej do testu styczniowo – marcowych minimów.

EUR/USD

Słabnący dolar wspiera odbicie na rynku EUR/USD. Moim zdaniem skala ruchu w górę sugeruje, że opisywana w ostatnich raportach korekta płaska mogła się już zakończyć.

Taka teza otwiera drogę do ruchu w kierunku strefy 1.2512-1.260, której genezę pokazałem na pierwszym z powyższych wykresów. Ta strefa wydaje się być celem dla omawianego rynku w perspektywie kilku, kilkunastu sesji. Poziom obrony dla takiej koncepcji znajduje się na 1.2220. Najbliższe zaś opory widzę w okolicach 1.2353, gdzie znajduje się prezentowana wyżej oś symetrii formacji poziomego trójkąta rozszerzającego się.

GBP/USD

Słabnący dolar wpływa również na trend GBP/USD, gdzie powoli zbliżamy się do ważniejszej strefy oporów, która rozciąga się między 1.4230 a 1.4325.

Pokonanie tej strefy otworzyłoby drogę w kierunku 1.4590, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry średnioterminowy kanał wzrostowy. W krótkim terminie (perspektywa jednej – dwóch sesji) ze względu na wypełnianie lokalnego impulsu wzrostowego można moim zdaniem oczekiwać jakiegoś ruchu korekcyjnego na tym rynku. Pierwsze wsparcia znajdują się na 1.4120, a kolejne w pobliżu 1.4075.

USD/JPY

Słabnący dolar ale i słabnący jen, to mieszanka, która przyczynia się do korekty na rynku USD/JPY.

Korekta na tym rynku przybrała postać lekko opadającej konsolidacji, która moim zdaniem nie ma znamion formacji odwrócenia.

Tym samym w perspektywie kolejnych dni bardziej prawdopodobny jest scenariusz z kontynuacją trendu wzrostowego, czego technicznym sygnałem byłoby pokonanie okolic 107.30, gdzie znajduje się górne ograniczenie lokalnej strefy oporu. Jeśli tak się stanie, to kolejnym celem dla kursu USD/JPY powinny być okolice 108.47, gdzie znajduje się 38 % zniesienie ostatniej fali spadkowej. Poziomem obrony dla scenariusza wzrostowego dla mnie jest dolne ograniczenie ww. konsolidacji czyli poziom 106.30.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here