TMS


EUR/USD

Konsolidacja nad wewnętrzną linią trendu, to najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Tym samym nie mamy tutaj znaczącej zmiany obrazu technicznego tej pary, a co za tym idzie, zgodnie z tym co pisałem w ostatnich raportach, scenariuszem preferowanym wydaje się być kontynuacja umacniania euro względem dolara. Najbliższe cele dla takiego trendu znajdują się na 1.2423, a kolejne w strefie 1.2510-1.2605. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli kurs eurodolara zacząłby się cofać, to ważne wsparcia widzę w okolicach 1.2340, a kolejne w pobliżu 1.2290. Głębszych spadków niż do tego ostatniego poziomu na EUR/USD bym nie oczekiwał.

GBP/USD

Test dolnej części wskazywanej w ostatnich raportach strefy oporu wywołał póki co lokalne cofnięcie na rynku GBP/USD.

Jak widać na poniższym krótkoterminowym wykresie tej pary, to cofnięcie przybrało póki co postać konsolidacji, a to oznacza, że wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek trendu popularnego kabla.

Punkty brzegowe tego trendu bocznego znajdują się na 1.4210 oraz w strefie 1.4160-1.4150. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji wzrostów, zapewne do okolic styczniowych szczytów. Z drugiej strony przełamanie ww. strefy wsparć otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.4090, gdzie znajdują się kolejne, ważne dla mnie wsparcia. Spadek poniżej tego ostatniego poziomu z obecnej perspektywy wydaje się mało prawdopodobny.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here