CMC Markets

EUR/USD

Konsolidacja nad wewnętrzną linią trendu, to najkrótszy opis zachowania rynku EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Tym samym nie mamy tutaj znaczącej zmiany obrazu technicznego tej pary, a co za tym idzie, zgodnie z tym co pisałem w ostatnich raportach, scenariuszem preferowanym wydaje się być kontynuacja umacniania euro względem dolara. Najbliższe cele dla takiego trendu znajdują się na 1.2423, a kolejne w strefie 1.2510-1.2605. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli kurs eurodolara zacząłby się cofać, to ważne wsparcia widzę w okolicach 1.2340, a kolejne w pobliżu 1.2290. Głębszych spadków niż do tego ostatniego poziomu na EUR/USD bym nie oczekiwał.

GBP/USD

Test dolnej części wskazywanej w ostatnich raportach strefy oporu wywołał póki co lokalne cofnięcie na rynku GBP/USD.

Jak widać na poniższym krótkoterminowym wykresie tej pary, to cofnięcie przybrało póki co postać konsolidacji, a to oznacza, że wybicie z niej powinno wskazać dalszy kierunek trendu popularnego kabla.

Punkty brzegowe tego trendu bocznego znajdują się na 1.4210 oraz w strefie 1.4160-1.4150. Pokonanie pierwszego z ww. poziomów mogłoby otworzyć drogę do kontynuacji wzrostów, zapewne do okolic styczniowych szczytów. Z drugiej strony przełamanie ww. strefy wsparć otworzyłoby moim zdaniem drogę w kierunku 1.4090, gdzie znajdują się kolejne, ważne dla mnie wsparcia. Spadek poniżej tego ostatniego poziomu z obecnej perspektywy wydaje się mało prawdopodobny.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFed to za mało, aby umocnić amerykańską walutę?
Następny artykułXTB Trading Club: Daniel Schittek i metoda overbalance
Z rynkiem kapitałowym związany od 1995 roku, od 2004 związany z EFIX Dom Maklerski. Autor licznych komentarzy i analiz Gazety Giełdy „PARKIET”. Od 2002 prowadzi wykłady na uczelniach wyższych oraz seminaria organizowane przez EFIX Polska dotyczące zasad stosowania analizy technicznej oraz budowy strategii inwestycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here