Naga MarketsEUR/USD

Próby poderwania kursu EUR/USD oglądane na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin zakończyły się niepowodzeniem. Jak widać na poniższym wykresie, kurs tej pary obsunął się do ostatnich minimów.

Tym samym techniczny obraz tego instrumentu póki co nie uległ większej zmianie, gdyż scenariusz spadkowy i tak był preferowany (patrz ostatni raport tygodniowy). Póki co żadne bardzo istotne wsparcia nie zostały przez kurs tej pary osiągnięte. Takie istotne wsparcia rozpoczynają się w okolicach 1.1240, a ich genezę pokazałem niżej.

Jedyne na co można obecnie liczyć, to zagranie na lokalne, podwójne dno (patrz pierwszy z powyższych wykresów), ale aby myśleć o takim scenariuszu musielibyśmy pokonać przynajmniej okolice 1.1380, gdzie widzę najbliższe, lokalne opory. Na co zatem obecnie czekamy ? Moim zdaniem albo na pokonanie ww. oporu, co mogłoby przedłużyć korekcyjne odbicie na tej parze, lub na spadek poniżej 1.1335. Ten ostatni ruch z technicznego punktu widzenia otworzyłby drogę w kierunku ataku co najmniej na 1.130 lub nawet na 1.1240.

USD/JPY

W ciekawym miejscu znajduje się rynek USD/JPY, gdzie przez ostatnie dni oglądaliśmy dość niespodziewane wzrosty. Ta zwyżka na danych intraday wygląda na impuls, a przy takim założeniu, cała struktura budująca się od minimum z 15 października może być tzw. korektą płaską rozszerzoną (3-3-5).

Przy takich założeniach, miejsce do którego dotarł ten ostatni ruch może być modelowym punktem gdzie taka korekta mogłaby się zakończyć. Co mogłoby to w praktyce oznaczać ? Rozwinięcie nowej fali w dół analogicznej pod względem zasięgu do ruchu z okresu 3-15 październik br.. Realizacja takiego scenariusza dawałoby szanse na ruch do okolic 110.40. Tym samym teoretycznie, obecny potencjał do ryzyka byłby na bardzo dobrym poziomie. Być może więc warto obecnie na tej parze użyć jednego z robotów inwestycyjnych z Exerii nastawionych na trend spadkowy, który to robot taką pozycję otworzy i będzie kontrolował jeśli sygnały takiego trendu wystąpią. Na danych 15 minutowych takie sygnały już wystąpiły (robot 2.1_EFIX_T_short), a poziomem obrony dla takiej pozycji są okolice 113.31.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here