Naga MarketsEurodolar

Kurs eurodolara po testach szczytów z drugiej połowy lipca br. wykonał zapowiadany wczoraj ruch w dół. Wszedł w strefę tworzoną przez prezentowane przeze mnie wsparcia.

Zarówno dynamika jak i struktura tego cofnięcia sugerują na obecnym etapie, że jest ono ruchem korekcyjnym. Tym samym zgodnie z tym co pisałem wczoraj można obecnie oczekiwać uaktywniania strony popytowej i być może powrotu do wzrostów. Jeden z kierunkowych robotów inwestycyjnych znajdujący się w Exerii (1.1_EFIX_long) ma już długą pozycję na tej parze. Będziemy obserwować jak sobie będzie on radził w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu godzin. Inwestorzy szukający bardziej klarownych sygnałów, a nie kupujący na wsparciach mogą czekać na pokonanie ważnych oporów. Znajdują się one na 1.1740.

Takie wybicie powinno otworzyć drogę co najmniej do 1.1840, gdzie znajdują się kolejne, bardzo ważne opory. Co ciekawe w Exerii można połączyć typowo mechanicznego robota z klasyczną analizą i „zalecić mu” kupowanie eurodolara na typowo mechaniczne sygnały. Jednak wystąpią one dopiero powyżej 1.1740.

GBP/JPY

Dynamicznie rosnący w ostatnich daniach rynek GBP/JPY wykonał dzisiaj ładny ruch w górę wybijając się z trójkąta, jednak obecnie zapał strony popytowej się zmniejszył i oglądamy dość wyraźne cofniecie.

Moim zdaniem obecny ruch w dół może być zapowiedzią większej korekty spadkowej, która może znosić całą falę w górę oglądaną od 27 lipca. Przy takim założeniu pierwszych celów korekty szukałbym w okolicach 146.40 gdzie znajduje się 38 % zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Modelowo taka korekta mogłaby zejść do strefy 146.20-145.98, a genezę tej strefy pokazałem wyżej. Jeśli kogoś interesuje gra na spadki kursu tej pary może zrobić to klasycznie (poziom obrony dla krótkiej pozycji to dla mnie 147.15) lub wykorzystać jakiegoś krótkoterminowego robota nastawionego na trend spadkowy. Taki robot np. na danych 5-cio minutowych otworzy pozycję jeśli świeca w takim interwale zamknie się poniżej 146.85.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here