Naga Markets



Dolar

Dalsze umacnianie dolara amerykańskiego ma decydujący wpływ na trendy głównych par na pierwszych sesjach października, jednak moim zdaniem trend ten jest już zaawansowany, co wkrótce może wykreować objawy jego „zmęczenia”.

Za takim scenariuszem przemawiają zarówno struktury krótkoterminowych fal na różnie liczonych indeksach dolarowych jak i na samych parach.

EUR/USD

Z taką sytuacją mamy np. do czynienia na wykresie EUR/USD. W ostatnich godzinach wybyliśmy się dołem z lokalnej konsolidacji i obecnie ustanawiamy nowe, kilkudniowe minima.

O takim scenariuszu pisałem wczoraj w krótkiej analizie na Exeria Network . Z kolei w ostatnim raporcie tygodniowym wskazywałem możliwy do realizacji na EUR/USD scenariusz, zakładający budowanie od 28 sierpnia tzw. korekty płaskiej rozszerzonej. W tym scenariuszu oglądane od 24 września spadki byłyby falą „C” takiej korekty, która powinna być impulsem. Jeśli spojrzymy na obecną strukturę tych spadków, to taki impuls wydaje się już wypełniać. Co zatem wynika z powyższej wyliczanki ? Moim zdaniem to, że wkrótce na rynku EUR/USD powinna uaktywnić się strona popytowa i od tego jak będzie ona silna czyli jaki ruch wygeneruje zależeć będą dalsze projekcje dotyczące tej pary. Teoretycznie jestem sobie wstanie wyobrazić wykształcenie nowej fali wzrostowej analogicznej do ruchu z pierwszej połowy sierpnia br. W przypadku realizacji, mogłoby to oznaczać ruch do okolic 1.19, co czyniłoby obecne poziomy cenowe atrakcyjnymi pod względem stosunku potencjał do ryzyka. Gdzie zatem jest to ryzyko czyli inaczej gdzie taki scenariusz (wzrostowy) zostałby zanegowany ? Dla mnie zejście poniżej 1.1460 byłoby zanegowaniem scenariusza wzrostowego na EUR/USD. Inwestorzy, dla których scenariusz wzrostowy dla EUR/USD jest bazowym mogą próbować inicjować długie pozycje np. po pokonaniu najbliższych oporów,ale mogą również użyć jednego z kierunkowych robotów z Exerii. Dla przykładu jeden z takich robotów uruchomiony na danych 15 minutowych podczas sierpniowej fali wzrostowej wygenerował ok. 120 pipsów zysku, jednak trend był dość mocno zmienny (w takim ujęciu), co miało główny wpływ na wynik.

Obecnie ten robot jest poza rynkiem i powinien otworzyć długą pozycję jeśli świeca 15 minutowa zamknie się powyżej 1.1560.

GBP/USD

Ciekawie zaczyna się robić na rynku GBP/USD. Kolejne podejście do ważnych wsparć wywołało tylko ograniczoną korektę, a obecnie kurs tej pary zaczyna naruszać ostatnie, lokalne minima.

Tym samym, obecnie waży się dalszy trend tej pary. Każdy mocniejszy ruch w dół może wygenerować poważne osłabienie funta względem dolara.

W takim przypadku szybkie zejście np. poniżej poziomu 1.28 byłoby moim zdaniem możliwe. Z drugiej strony co byłoby sygnałem pro wzrostowym dla tego rynku ? Dla mnie pokonanie najbliższych oporów, a te znajdują się na 1.3115.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here