Naga MarketsWyraźne umocnienie dolara, to główne wydarzenie ostatnich kilkunastu godzin na rynku walutowym, a patrząc na wykresie indeksów reprezentujących siłę USD można się obawiać poważnego testu ostatnich szczytów.

Jak widzimy na powyższym wykresie indeksu cenowego, głównym oporem jest górne ograniczenie średnioterminowego kanału, a do tego pozostało jeszcze trochę miejsca.

Umacniający się dolar spycha na niższe poziomy cenowe kurs EUR/USD i jak widać na poniższym wykresie, wskazywane wczoraj wsparcia zostały co najmniej naruszone.

Jeśli miałbym szukać kolejnych wsparć, to wskazałbym na strefę 1.1607-1.1586, która tworzona jest przez projekcje cenowe wynikające z ostatnich ruchów.

Dla mnie ewentualne pokonanie tej strefy byłoby poważnym ostrzeżeniem przed zmianą sentymentu na tym rynku w szerszym horyzoncie. Co zmieniłoby obecny sentyment na omawianym parze? Dla mnie pokonanie okolic 1.1660, gdzie widzę najbliższe opory. Inwestorzy liczący na zakończenie spadków mogą próbować inicjować odpowiednie transakcje korzystając z klasycznych metod lub też skorzystać z jednego z kierunkowych robotów znajdujących się w Exerii. Takim robotem może być np. robot o nazwie 1.1_EFIX_long, którego trzeba w odpowiedni sposób skonfigurować.

W bardzo podobnym punkcie (z technicznego punktu widzenia) znajduje się rynek GBP/USD, gdzie spadki przybrały na sile i obecnie testujemy kolejne wsparcia.

Jeśli oglądany od 9 lipca ruch w dół ma być tylko korektą, to powinna ona dobiegać końca. Co byłoby sygnałem zmiany sentymentu na tym rynku ? Dla mnie pokonanie najbliższych oporów, a te znajdują się na 1.3160. Inwestorzy liczący na zakończenie spadków mogą czekać na ww. klasyczny sygnał, lub też skorzystać z jednego z kierunkowych robotów inwestycyjnych znajdujących się w Exerii.

Ostrzeżenie przed przesileniem na rynku dolara mamy z kolei na parze USD/JPY, gdzie trend zaczyna tracić impet, a na odpowiednich wskaźnikach budują się negatywne dywergencje.

Najbliższe wsparcia znajdują się na 112.50 i ich pokonanie byłoby dla mnie pierwszym sygnałem rozpoczęcia realizacji zysków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here