Naga Markets


Pierwsze sesje obecnego tygodnia przynoszą kontynuację słabości eurodolara i jak widać na poniższym wykresie kurs tej pary oddala się od naruszonej w ubiegłym tygodniu strefy wsparć.

Dynamika ruchu w dół nie jest jednak duża, co powoduje budowanie pozytywnych dywergencji, które jak wiadomo ostrzegają przed co najmniej wzrostową korektą. Dla mnie najbliższe opory znajdują się na 1.1937 i ich pokonanie mogłoby być sygnałem zmiany sentymentu na omawianym rynku. Na co w takiej sytuacji można byłoby liczyć ? Moim zdaniem na retest pokonanej strefy wsparć, a obecnie oporów, która rozciąga się od 1.1970 do 1.2070. Nie sądzę aby rynek był obecnie wstanie wykształcić większe odbicie. Jeśli jednak kurs eurodolara będzie się dalej osłabiał, to następnych celów szukałbym w okolicach 1.1824, gdzie wypada wsparcie wynikające z proporcji poprzednich fal.

Próby wykształcenia większego odbicia oglądamy z kolei na rynku GBP/USD, jednak póki co dość szybko po pierwszych wzrostach uaktywniła się podaż.

Moim zdaniem jest jednak w dalszym ciągu przestrzeń do mocniejszego odreagowania w okolice 1.3670-1.3720, gdzie znajdują się istotne opory tworzone między innymi przez linię szyi formacji podwójnego szczytu. Z drugiej strony ważnym wsparciem jest poziom 1.350 i jego pokonanie mogłoby otworzyć drogę w kierunku co najmniej 1.3310, gdzie widzę kolejne, istotne wsparcia.

Wyraźne odreagowanie, które oglądaliśmy od ostatniej sesji minionego tygodnia na rynku USD/JPY wydaje się dobiegać końca, a to może wkrótce wygenerować kolejną, jak przypuszczam lokalną falą osłabienia dolara względem jena.

Dla mnie sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby pokonanie lokalnego wsparcia znajdującego się na 108.84. W takim przypadku droga w kierunku 108.0 powinna zostać otwarta. Ta tym poziomie wypada między innymi równość fal i to wsparcie powinno być modelowym miejscem do zakończenia spadkowej korekty. Dla mnie taki scenariusz jest obecnie scenariuszem preferowanym. Poziom obrony dla ww. wariantu znajduje się na 109.50, a to oznacza, że jeśli pokonamy ten opór po ruchu mniej więcej z obecnych cen, to droga do ataku na ostatnie szczyty powinna zostać otwarta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here