Wczorajsze popołudnie przyniosło wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego i oczywiście ruch ten miał wypływ na trendy głównych par.

Indeks USD

Jeśli chodzi o sam indeks dolarowy, to jego kurs zagłębia się w trwającej od 25 stycznia konsolidacji, a tym samym jej oznaczenie jako formacji korekcyjnej staje się co raz bardziej prawdopodobne.

EUR/USD

Jeśli chodzi o eurodolara, to na wczorajszej sesji oglądaliśmy wyraźne wybicie górą z omawianej w ostatnim raporcie konsolidacji, co z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otwiera drogę do wyższych poziomów cenowych.

Taka teza będzie obowiązująca dopóki nie zejdziemy poniżej wsparć usytuowanych między 1.2350 a 1.2330. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli wzrosty eurodolara będą kontynuowane, to pierwszych celów szukałbym między 1.2410 a 1.2450. Główne opory znajdują się natomiast w okolicach 1.2575, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry dużą konsolidację, która z obecnej perspektywy wygląda na formację rozszerzającego się trójkąta.

GBP/USD

Klasyczne sygnały pro wzrostowe widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie nastąpiło wybicie górą z dużej formacji trójkąta rozszerzającego się.

Obecnie kurs tej pary nico się cofa, co można interpretować jako ruch powrotny do pokonanych oporów a obecnie wsparć. Taka teza będzie obowiązująca, dopóki dolne ograniczenie lokalnej strefy wsparć znajdujące się na 1.3890 będzie utrzymane. W przypadku kontynuacji wzrostów pierwszych celów szukałbym w okolicach 1.4160, gdzie znajdują się dość istotne opory. Ich geneza została pokazana na powyższym wykresie.

USD/CAD

Euforia na rynku CAD była krótkotrwała i obecnie waluta ta ponownie mocno traci na wartości. Na parze USD/CAD wróciliśmy do okolic ostatnich szczytów, a ruch w górę wygląda impulsowo.

Wygląda więc na to, że wzrosty tej pary mogą być kontynuowane w kierunku modelowych celów znajdujących się w strefie 1.3106-1.3160, której genezę pokazałem wyżej. Mechaniczny poziom obrony dla scenariusza wzrostowego realizowanego już z bieżących cen znajduje się obecnie w okolicach 1.2890.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here