CMC Markets

Wczorajsze popołudnie przyniosło wyraźne osłabienie dolara amerykańskiego i oczywiście ruch ten miał wypływ na trendy głównych par.

Indeks USD

Jeśli chodzi o sam indeks dolarowy, to jego kurs zagłębia się w trwającej od 25 stycznia konsolidacji, a tym samym jej oznaczenie jako formacji korekcyjnej staje się co raz bardziej prawdopodobne.

EUR/USD

Jeśli chodzi o eurodolara, to na wczorajszej sesji oglądaliśmy wyraźne wybicie górą z omawianej w ostatnim raporcie konsolidacji, co z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej otwiera drogę do wyższych poziomów cenowych.

Taka teza będzie obowiązująca dopóki nie zejdziemy poniżej wsparć usytuowanych między 1.2350 a 1.2330. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Jeśli wzrosty eurodolara będą kontynuowane, to pierwszych celów szukałbym między 1.2410 a 1.2450. Główne opory znajdują się natomiast w okolicach 1.2575, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry dużą konsolidację, która z obecnej perspektywy wygląda na formację rozszerzającego się trójkąta.

GBP/USD

Klasyczne sygnały pro wzrostowe widzimy również na rynku GBP/USD, gdzie nastąpiło wybicie górą z dużej formacji trójkąta rozszerzającego się.

Obecnie kurs tej pary nico się cofa, co można interpretować jako ruch powrotny do pokonanych oporów a obecnie wsparć. Taka teza będzie obowiązująca, dopóki dolne ograniczenie lokalnej strefy wsparć znajdujące się na 1.3890 będzie utrzymane. W przypadku kontynuacji wzrostów pierwszych celów szukałbym w okolicach 1.4160, gdzie znajdują się dość istotne opory. Ich geneza została pokazana na powyższym wykresie.

USD/CAD

Euforia na rynku CAD była krótkotrwała i obecnie waluta ta ponownie mocno traci na wartości. Na parze USD/CAD wróciliśmy do okolic ostatnich szczytów, a ruch w górę wygląda impulsowo.

Wygląda więc na to, że wzrosty tej pary mogą być kontynuowane w kierunku modelowych celów znajdujących się w strefie 1.3106-1.3160, której genezę pokazałem wyżej. Mechaniczny poziom obrony dla scenariusza wzrostowego realizowanego już z bieżących cen znajduje się obecnie w okolicach 1.2890.

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak przechowywać swoje kryptowaluty?
Następny artykułKróliczki Playboya z własnym portfelem kryptowalutowym
Z rynkiem kapitałowym związany od 1995 roku, od 2004 związany z EFIX Dom Maklerski. Autor licznych komentarzy i analiz Gazety Giełdy „PARKIET”. Od 2002 prowadzi wykłady na uczelniach wyższych oraz seminaria organizowane przez EFIX Polska dotyczące zasad stosowania analizy technicznej oraz budowy strategii inwestycyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here