Naga MarketsEUR/USD

Przez większość minionego tygodnia na rynku EUR/USD oglądaliśmy powolne spadki, w wyniku których kurs tej pary osiągnął prezentowaną na drugim z powyższych wykresów linię trendu wzrostowego. W miniony piątek nastąpiło starcie strony popytowej i podażowej, którego celem było wskazania kierunku dalszego trendu tego instrumentu. Pomimo tego, że w godzinach przedpołudniowych ww. ważne wsparcie zostało naruszone, to ostatnie godziny handlu przyniosły atak popytu i w konsekwencji wyciągnięcie kursu EUR/USD ponad znajdujące się na 1,2240 wsparcia. Tym samym inwestorzy szukający sygnałów obrony ważny wsparć mogą inicjować długie pozycje na tym rynku i za poziom obrony przyjmować piątkowe minima znajdujące się na 1,2222. Dopóki poziom ten zostanie utrzymany, można zakładać, że korekta płaska rozszerzona budująca się od 8 marca br. (pisałem o niej kilkakrotnie w raportach dziennych) mogła ulec wypełnieniu. Przy takim założeniu celem dla omawianego rynku w perspektywie kilku, kilkunastu dni mogłaby być strefa 1,2555-1,2640, której genezę pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Najbliższy poziom oporu znajduje się w okolicach 1,2345, gdzie usytuowana jest wewnętrzna linia trendu (oś symetrii) w obrębie budującej się przez ostatnie tygodnie konsolidacji.

       EUR/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2222 1,2345
Istotny 1,2155 1,2640

 

USD/CAD

Pierwsze dni kwietnia br. przyniosły wyraźny ruch w dół na rynku USD/CAD, co ma związek przede wszystkim ze sporym odreagowaniem na rynku dolara kanadyjskiego. Jak widać dość dobrze na drugim z powyższych wykresów, od szczytu z 19 marca mamy na omawianym rynku spadkową strukturę trzyfazową, a obecnie dynamika ruchu w dół zaczęła się już zmniejszać. Tym samym, moim zdaniem w ciągu najbliższych dni możemy oczekiwać prób uaktywnienia strony popytowej, która może zakładać, że ostatnie spadki są typową, większą korektą. Taki scenariusz jest jednamy z możliwych. Alternatywny wariant zakłada, że od szczytu z 19 marca rozpoczęła się kolejna większa struktura spadkowa, która byłaby naturalnym ruchem po wypełnieniu dużej wzrostowej korekty (okres od września 2017 do marca 2018) oraz po pokonaniu ważnych wsparć (strefa 1,2920-1,2860). Genezę tych wsparć, a obecnie oporów, pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Moim zdaniem dopóki ww. opory będą utrzymane, tzn. kurs USD/CAD nie wróci ponad 1,2920, wariant z kontynuacją spadków wydawać się będzie nieco bardziej prawdopodobny. Wydaje się, że szans na większe odbicie można oczekiwać po teście ważnej, prezentowanej na pierwszym z powyższych wykresów strefy wsparć, która to strefa kończy się na 1,2460.

USD/CAD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2710 1,2860
Istotny 1,2460 1,2920

 

GBP/USD

Dynamiczne odbicie, które oglądaliśmy w ostatnich godzinach minionego tygodnia na rynku GBP/USD można traktować jako odrodzenie strony popytowej, a skala tego ruchu w górę sugeruje, że dalsze umacnianie funta względem dolara jest w przyszłym tygodniu możliwe. Trudno jest zaklasyfikować oglądane od 27 marca spadki jako konkretną strukturę korekcyjną, jednak obrona jednej z linii trendu wzrostowego (patrz drugi z powyższych wykresów) mniej więcej w oknie czasowym dna średnioterminowego cyklu (pierwszy wykres), dają spore szanse na kontynuacją wzrostów. Poziom obrony dla takiej koncepcji to okolice 1,400, a pierwszych celów dla ewentualnego trendu wzrostowego szukałbym na 1,4325. Genezę tych ostatnich oporów pokazałem na drugim z powyższych wykresów.

GBP/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,4000 1,4325
Istotny 1,3860 1,4346

 

USD/JPY

Ostatnia sesja minionego tygodnia na rynku USD/JPY przyniosła wyraźne cofnięcie, jednak póki co nie jest ono na tyle głębokie aby dla mnie zmienić pro wzrostowy obraz tej pary. Moim zdaniem szanse na kontynuację umacniania dolara względem jena będą spore, dopóki ważne krótkoterminowe wsparcia znajdujące się na 106,30 będzie utrzymane. Z drugiej strony ważne, lokalne opory znajdują się na 107,40 i już samo zbliżenie do tego poziomu sugerowałoby, że ostatnia korekta dobiega końca. W takim przypadku w perspektywie kolejnych dni oczekiwałbym ruchu co najmniej do okolic 108,0-108,15, gdzie między innymi  znajduje się górne ograniczenie prezentowanej na drugim z powyższych wykresów strefy oporów. Jeśli te opory zostałyby pokonane, to szanse na przekształcenie ostatnich wzrostów w średnioterminową falę wzrostową staną się dla mnie duże. Struktura fal zarówno na danych 60-cio minutowych jak i na tygodniowych (patrz powyższe wykresy) taki scenariusz moim zdaniem preferuje.

USD/JPY WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 106,78 107,40
Istotny 106,30 108,15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here