Naga MarketsOstatnie kilkanaście godzin handlu na rynku EUR/USD upłynęło pod znakiem dryfowania kursu tej pary w kierunku „południowym”. Pomimo że ważne wsparcie, o których pisałem wczoraj były naruszane nie było klasycznego przyspieszenia spadków, co często zapowiada nową falę.

Uwzględniając opisane wyżej zachowanie tego rynku można powiedzieć, że kierunek dalszego trendu nie został póki co określony, a co za tym idzie na takie sygnały obecnie czekamy. Niestety jutro mamy dane z amerykańskiego rynku pracy i obawiam się, że podobne do obecnego zachowanie EUR/USD możemy obserwować do jutrzejszych godzin popołudniowych. Jeśli miałbym spojrzeć na ten rynek w szerszym terminie, to cały czas widzę szereg wskazówek czy technicznych sugestii, które preferują scenariusz spadkowy dla eurodolara. Dla mnie zanegowaniem takiego scenariusza w krótkim terminie byłby wzrost kursu tej pary do okolic 1.1904, gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanej na powyższym wykresie konsolidacji.

Wyraźne umacnianie dolara widzimy na omawianych wczoraj parach czyli na USD/JPY i USD/CAD i tym samym wydaje się, że dłuższe niż kilka godzin perspektywie, warianty wzrostowe będą na tych rynkach realizowane.

Na USD/JPY odbicie od wskazywanych wczoraj wsparć było początkowo powolne, ale obecnie rynek ten wyraźnie przyspiesza.

Dla mnie najbliższe cele dla tej pary znajdują się w strefie 113.0-113.25, a kolejne w okolicach 113.40-113.65. Robot inwestycyjny, który znajduje się w EXERII na danych 15 min mógł otworzyć długą pozycję w okolicach 112.35 i pozycja ta jest do chwili obecnej utrzymywana. Mechaniczny poziom obrony dla długiej pozycji tego robota znajduje się w okolicach 112.45.

Bardzo dynamiczne odbicie od wskazywanych wczoraj wsparć oglądamy z kolei na rynku USD/CAD i wydaje się, że obecnie będziemy dążyć co najmniej do górnych ograniczeń prezentowanej na poniższym wykresie konsolidacji.

Opory te znajdują się w pobliżu 1.2910. Oczywiście pokonanie tego poziomu otworzyłby drogę do rozwinięcia się nowej, zapewne średnioterminowej fali wzrostowej. Taki scenariusz wydaje się być obecnie wariantem preferowanym. Najbliższe wsparcie znajduje się na 1.2758, a jego geneza została pokazana wyżej. Oczywiście można próbować rozgrywać scenariusz wzrostowy dla tej pary „manualnie” szukając celów, wsparć, oporów czy metod kontroli pozycji. Można jednak skorzystać z gotowych strategii/robotów nastawionych np. na trend wzrostowy. Takim robotem jest robot o symbolu 1.2_EFIX_T_long_CEX(10.3), który otworzył długą pozycję wczoraj w okolicach 1.2745 i trzyma ją do chwili obecnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here