Naga MarketsDynamiczne umocnienie dolara związane z obroną przez USD Index ważnych wsparć, które wskazywałem wczoraj, to główny czynnik wpływający na trendy głównych par na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.

To odbicie nawet jeśli miałoby być tylko pierwszą fazą jakiegoś większego ruchu w górę dotarło już do pierwszych oporów, a tym samym w ciągu najbliższych godzin można moim zdaniem oczekiwać jakiegoś ruchu korekcyjnego czyli osłabienia USD. Na taki scenariusz wskazuje również zaawansowanie ruchów na głównych parach, które to ruchy dokonały się na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin.

Jeśli chodzi o eurodolara, to dla mnie skala spadków z ostatnich kilkunastu godzin potwierdza scenariusz, wedle którego jesteśmy w jakimś większym trendzie bocznym. Moim zdaniem na obecnym etapie ścisłe zaliczenie tego trendu bocznego do jakiejś grupy (formacja kontynuacji czy odwrócenia) jest póki co niemożliwa, a tym samym inwestorzy szukający klarownych sytuacji powinni czekać na rozwój wypadków z boku.

Jak widać na powyższym wykresie, kurs EUR/USD obecnie testuje górną część ważnej strefy wsparć, a analizując ostatnie spadki na wykresie krótkoterminowym można powiedzieć, że ten ruch jest już dość mocno zaawansowany. Tym samym oczekuję jeszcze dzisiaj, a najpóźniej w poniedziałek prób wykształcenia większego odbicia. To odbicie teoretycznie może się przerodzić w kolejną falę wzrostową, ale jest to póki co założenie dość mocno hipotetyczne. Inwestorzy liczący na trend wzrostowy mogą moim zdaniem samodzielnie szukać okazji do zainicjowania długiej pozycji ale mogą alternatywnie skorzystać z jednego z kierunkowych robotów inwestycyjnych z Exerii. Taki robot na danych 15 min miał długą pozycję podczas porannego handlu ale została już ona zamknięta na stop lossie.

Obecnie robot ten jest poza rynkiem, a wejdzie w długą pozycję jeśli cena zamknięcia 15 min świecy nastąpi powyżej 1.1656. Podsumowując obraz techniczny eurodolara, należy moim zdaniem stwierdzić, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin dość mocno się skomplikował, a powrót do scenariusza wzrostowego byłby dla mnie możliwy jeśli wrócilibyśmy w kolejnych dniach do okolic 1.1735, gdzie rozpoczynają się ważne opory.

Mocno skomplikował się również techniczny obraz pary NZD/USD, gdzie wróciliśmy do wnętrza pokonanej w minioną środę konsolidacji, co zanegowało sygnały kupna.

Wygląda na to, że również i tutaj mamy jakieś rozbudowywanie się trendu bocznego, a jego ostateczny kształt pozostaje obecnie w sferze domysłów. W krótkim terminie, ruch w dół od wczorajszych szczytów jest zaawansowany, a tym samym i tutaj należy się jakieś odbicie być może korygujące całe ww. spadki. Pierwsze opory znajdują się na 0.6775 i ich pokonanie byłoby dla mnie sygnałem rozpoczęcia większego odreagowania. Moim zdaniem maksymalny zasięg takiego odreagowania to okolice 0.6810.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here