Naga MarketsWczorajsze odbicie eurodolara od wskazywanej w ostatnim raporcie strefy wsparć okazało się być jedynie lokalną korektą, a tuż po posiedzeniu i konferencji ECB kurs tej pary zawrócił dynamicznie w kierunku „południowym”.

Jak widać na powyższym wykresie ostatnie kilkanaście godzin handlu na tej parze upłynęło pod znakiem spadków i obecnie testowana jest górna część kolejnej, moim zdaniem bardziej istotnej strefy wsparć, którą również wskazywałem w ostatnich raportach. Pozytywne dywergencje są w dalszym ciągu utrzymywane, a tym samym oceniając szanse i zagrożenia, można w dalszym ciągu twierdzić, że większe odbicie na tym rynku w perspektywie kilku dni jest możliwe. Na początek jednak kurs eurodolara powinien przestać spadać i wykazać jakieś objawy zmiany sentymentu pokonując np. jakieś lokalne opory. Takie pierwsze opory widzę w okolicach 1.2120 i ich pokonanie mogłoby być odebrane jako sygnał do większego odbicia. Dolne partie prezentowanej wyżej strefy wsparć znajdują się między 1.2020 a 1.1980 i teoretycznie to może być cel dla EUR/USD, z czego należy sobie zdawać sprawę.

Próby wykształcenia większego odbicia oglądaliśmy również na rynku GBP/USD, jednak sytuacja zmieniła się w podobnym czasie jak na EUR/USD i obecnie notujemy nowe minima.

Jak widać na powyższym wykresie obecnie handel na „kablu” odbywa się w okolicach górnego ograniczenia ważnej strefy wsparć, wobec czego w ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin handlu powinniśmy zobaczyć jakąś kontrę strony popytowej. Na ten moment jednak lokalna struktura falowa nie jest wypełniona, a tym samym jeśli założymy, że nie buduje się nam tutaj jakiś trend boczny, to dalsze rozwijanie spadków jest tutaj bardziej prawdopodobne. Poziom obrony dla takiej koncepcji znajduje się dla mnie na 1.3930.

Lokalną konsolidację nieco poniżej ważnych oporów budujemy z kolei na rynku USD/JPY i wydaje się, że poprzedza ona ostatni ruch w górę przed jakąś mocniejszą korektą.

Taki scenariusz jest dla mnie scenariuszem bazowym czyli wzrost do strefy 109.65-110.0, a następnie wyraźne cofniecie, które powinno znieść ten rynek co najmniej do okolic 109.0 lub nawet do 108.50, gdzie widzę najbliższe wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here