Naga MarketsW ostatnich dniach rynek eurodolara po naruszeniu wsparć omawianych w poprzednich raportach odbił się nieco, a następnie zaczął budować lokalną konsolidację na styku dolnego ograniczania prezentowanej niżej strefy.

Tym samym można powiedzieć, że czekamy na jakiś impuls, który powinien wskazać dalszy kierunek trendu, a okazją do zwiększenia zmienności powinny być publikowane dzisiaj dane z rynku pracy w USA. Na jakie zatem poziomy zwracać uwagę ? Ważnym wsparciem są okolice 1.1955 i jeśli poziom ten zostałoby pokonany, to droga być może nawet 1.1825 zostałaby otwarta.

Z drugiej strony prezentowana wyżej strefa oporów kończy się na 1.2044 i jej pokonanie byłoby dla mnie pierwszym objawem zmiany układu sił na tym rynku. W takim przypadku kolejnych celów dla omawianej pary szukałbym w okolicach 1.2150.

Zdecydowane spowolnienie spadków oglądaliśmy w ostatnich dniach na rynku GBP/USD i wydaje się, że kurs tej pary przygotowuje się do odbicia, które może być ruchem powrotnym do linii szyi formacji podwójnego szczytu.

Na danych krótkoterminowych to spowolnienie spadków wygląda na wypełniającą się już formację klina kończącego, który jest jedną z formacji wieńczących trend, w tym przypadku spadkowy.

Wybicie ponad 1.3585, gdzie biegnie linia ograniczająca ww. klina od góry byłoby sygnałem zmiany trendu (moim zdaniem krótkoterminowego) i powinno otworzyć drogę do okolic strefy 1.3660-1.3710. Genezę tych oporów pokazałem na powyższym wykresie. Z drugiej strony pro wzrostowa wymowa formacji klina zostałaby zanegowana jeśli kurs popularnego „kabla” zszedłby poniżej 1.3505, gdzie obecnie znajduje się dolne ograniczenie tej formacji.

Wyraźną korektę po teście ważnych oporów oglądamy z kolei na rynku USD/JPY i powoli zaczynamy się zbliżać do miejsc, gdzie ten ruch korekcyjny mógłby się zakończyć.

Na drugim z powyższy wykresów pokazałem genezę tych wsparć, a dolna część tej strefy znajduje się na 108.33. Głębsze zejście kursu USD/JPY aniżeli do tego poziomu byłoby pierwszym ostrzeżeniem, przed zmianą układu sił na tym rynku, czego póki co nie zakładam. Moim zdaniem po obecnej korekcie trend wzrostowy USD/JPY powinien być kontynuowany z następnymi celami usytuowanymi w okolicach 111 oraz 112.10.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here