Naga MarketsPoczątek obecnego tygodnia przyniósł korekcyjne jak sądzę odbicie na dolarze amerykańskim, co miało spory wpływ na trendy głównych par. Obecnie na samym indeksie dolarowym, ale również na głównych parach oglądamy próby osłabienia USD, a najbliższe godziny pokażą czy scenariusz z kolejnym impulsem będzie realizowany.

Jeśli chodzi o główne pary, to na rynku EUR/USD cofnięcie z początku obecnego tygodnia było znaczące, jednak dzisiaj rano rynek podjął dość mocną próbę zakończenia spadków.

Nasze kierunkowe roboty inwestycyjne z Exerii na wykresach o kumulacji 15 min są już w długiej pozycji (robot 1.1_EFIX_T_long) i obecnie poziom obrony dla takiej pozycji znajduje się na 1.1665.

W przypadku kontynuacji wzrostów ważny test siły strony popytowej rozpocząłby się podczas testów strefy 1.1754-1.1840, której genezę pokazałem na poniższym wykresie.

Bardzo podobne, pro wzrostowe sygnały widzimy moim zdaniem na rynku GBP/USD, gdzie odbiliśmy się dość dynamicznie od wewnętrznej linii kanału spadkowego i jednocześnie na analogicznym do EUR/USD robocie inwestycyjnym został wygenerowany sygnał kupna.

Poziom obrony dla scenariusza wzrostowego (zarówno ten mechaniczny jak i klasyczny) znajdują się na 1.3068. W przypadku kontynuacji wzrostów kolejnych, poważnych oporów szukałbym w okolicach 1.3240, gdzie biegnie linia ograniczająca od góry ww. kanał spadkowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here