Naga MarketsUSD

Znaczące umocnienie dolara, które oglądamy w drugiej części kończącego się właśnie tygodnia jest znaczące i dynamiczne. Tym samym ruch ten rozdaje karty w grze dotyczącej kierunku trendów najważniejszych par. Główne pytanie, to czym jest ten ruch czyli to umocnienie dolara ? Moim zdaniem na indeksie dolarowym od szczytu z 30 października „zszedł” impuls spadkowy, a tym samym obecne odreagowanie byłoby korektą.

Przy takich oznaczeniach celem dla obecnego ruchu (umocnienia USD) powinna być strefa wskazana na powyższym wykresie tworzona przez dwa główne zniesienia Fibonacciego. Dotarcie do tej strefy może się jednak odbyć w dwóch ruchach, co oznaczałoby, że w krótkim terminie (jedna- dwie sesje) dolar amerykański się osłabi. Model takiego zachowania indeksu dolarowego został pokazany na powyższym wykresie.

EUR/USD

Jak w tym świetle przedstawia się techniczny obraz głównych par ? Jeśli chodzi o eurodolara, to sytuacja tej pary znacząco się skomplikowała. Odbicie od prezentowanych w ostatnim raporcie oporów było zdecydowanie większe aniżeli można było przypuszczać.

Dla mnie skala i dynamika tego cofnięcia, ale również struktury ostatnich ruchów sugerują budowanie co najmniej jakiejś konsolidacji czy może lepiej, struktury korekcyjnej. Szczerze mówiąc, na obecnym etapie wskazanie czym będzie ta konsolidacja jest niemożliwe. W takim ujęciu (trend na kilka – kilkanaście sesji) nie można zatem wyciągać póki co wiarygodnych wniosków. W krótkim terminie, ze względu na wypełnioną moim zdaniem strukturę spadkową (przynajmniej w części) oraz ze względu na obraz indeksu dolarowego, oczekiwałbym na EUR/USD większego odbicia. Modelowy zasięg dla takiego ruchu to okolice 1.1375, gdzie znajduje się górne ograniczenie prezentowanej wyżej, lokalnej strefy oporów.

USD/CAD

Nieudaną próbę wybicia dołem z formacji klina oglądaliśmy w ostatnich dniach na rynku USD/CAD. Po naruszeniu dolnego ograniczenia tej formacji rynek dynamicznie zawrócił i obecnie handel odbywa się na nowym maksimach.

Generalnie taka sekwencja zdarzeń, szczególnie jeśli spojrzymy na średnioterminowy obraz tej pary (poniższy wykres) powinna oznaczać kontynuację wzrostów.

Jednak w naszym przypadku, ze względu na techniczny obraz USD Index (patrz początek tej analizy), można zakładać, że celem są ostatnie szczyty (okolice 1.3380). Dopiero w pobliżu tego poziomu decydowałby się dalszy kierunek trendu tej pary. W krótkim terminie oporem są okolice 1.3190, a kluczowym wsparciem poziom 1.3080. Dopóki ten ostatni poziom będzie utrzymany, droga do wyższych poziomów dla tej pary powinna być otwarta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here