Naga MarketsOsłabienie USD, o którym pisałem wczoraj, obserwowane na indeksie dolarowym ma póki co lokalny charakter, a struktura tego cofnięcia jest na obecnym etapie korekcyjna.

Raport poranny – dolar w korekcie, euro w dalszym ciągu mocne

Tym samym najbliższe godziny zdecydują czy osłabianie amerykańskiej waluty pogłębi się czy też rozpocznie się nowa fala wzrostowa. Patrząc na wykres indeksu dolarowego ale i na wykresy poszczególnych, głównych par daję nieco więcej szans na jeszcze jeden, raczej lokalny impuls umocnienia USD. W dalszym ciągu podtrzymuję jednak tezę, że w perspektywie kilku dni bardziej prawdopodobne jest większe osłabienie dolara niż kontynuacja zapoczątkowanego 20 września jego umocnienia.

Jeśli chodzi o główną parę dolarową czyli EUR/USD, to odbicie zatrzymało się już na pierwszym zniesieniu ostatniego impulsu w dół (23%), i rynek zaczął się cofać.

Raport poranny – dolar w korekcie, euro w dalszym ciągu mocne

Moim zdaniem techniczny obraz indeksu reprezentującego siłę euro jest w krótkim terminie pro wzrostowy, a tym samym mamy większe szanse na umocnienie EUR względem koszyka.

Raport poranny – dolar w korekcie, euro w dalszym ciągu mocne

Tym samym z tego kierunku powinniśmy mieć wsparcie na kursu eurodolara, a idąc dalej tym tropem jakiś znaczących ruchów w dół nie spodziewałbym się. Być może więc w najgorszym przypadku będziemy na EUR/USD obserwować jakiś trend boczny. Patrząc w nieco szerszym horyzoncie, wydaje się, że teza zakładająca wzrosty kursu EUR/USD powyżej 1.1820 w perspektywie najbliższych dni jest w dalszym ciągu dość mocno prawdopodobna.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here