Naga MarketsEUR/USD

Miniony tydzień na rynku EUR/USD upłynął pod znakiem wahań wokół osi symetrii formacji trójkąta, który buduje się na wykresie krótkoterminowym od 7 marca br. Jak widać na drugim z powyższych wykresów, można również mówić, że w końcówce tygodnia testowaliśmy od góry średnioterminową linię trendu wzrostowego i póki co to ważne wsparcie (1,230) zostało obronione. Wszystkie opisane wyżej wahania kursu EUR/USD następują krótko po modelowym dnie średnioterminowego cyklu (patrz pierwszy z powyższych wykresów), co sugeruje, że możemy być w początkowych fazach kolejnej struktury wzrostowej. Aby jednak taki scenariusz mógł być realizowany, po pierwsze musimy utrzymać wsparcia znajdujące się w okolicach 1,230, a po drugie powinniśmy wyraźnie przełamać 1,2340, gdzie znajdują się najbliższe opory. Jeśli tak się stanie, to w perspektywie kilku dni kurs EUR/USD może kierować się w okolice 1,2510, gdzie obecnie biegnie górne ograniczenie wymienianej na wstępie formacji trójkąta. Co jednak stanie się jeśli wsparcie na 1,230 zostałoby pokonane ? Rynek eurodolara zejdzie moim zdaniem co najmniej do okolic 1,2240, gdzie widzę kolejne, ważne wsparcia. Jeśli i ten poziom zostałby pokonany, to obawiałbym się ataku na marcowe minima, które znajdują się w okolicach 1,2155. Póki co nie jest to dla mnie scenariusz preferowany.

 

       EUR/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2300 1,2340
Istotny 1,2240 1,2510

 

USD/CAD

Mocne spadki w pierwszej części tygodnia i konsolidacja nad wsparciem znajdującym się w okolicach 1,2550 na jego ostatnich sesjach, to najkrótszy opis zachowania kursu USD/CAD z ostatnich pięciu sesji. Moim zdaniem patrząc na dynamikę i strukturę ostatnich spadków, ale i na strukturę ww. konsolidacji wydaje się, że ten lokalny trend boczny jest tylko korektą. W takim przypadku po zakończeniu tej korekty ruch w dół kursu USD/CAD powinien być kontynuowany. Technicznym sygnałem realizacji takiego scenariusza byłoby pokonanie okolic 1,2556, gdzie na danych 1H biegnie linia ograniczająca ten trend boczny od dołu. Jeśli takie wybicie stanie się faktem, to kolejnym celem dla USD/CAD powinna być strefa 1,2444-1,2387, której genezę pokazałem na drugim z powyższych wykresów. Moim zdaniem w tej strefie powinniśmy zobaczyć przynajmniej mocną kontrę strony popytowej. W wariancie optymistycznym po teście ww. wsparć może się rozpocząć nowa fala wzrostowa na tym rynku. U podstaw tej ostatniej tezy stoi uznanie całej, długoterminowej formacji budującej się od stycznia 2016 (patrz pierwszy z powyższych wykresów) jako klina korekcyjnego. Póki co jest to wariant dość mocno hipotetyczny, aczkolwiek moim zdaniem możliwy. Co byłoby sygnałem zmiany sentymentu na tym rynku na wzrostowy już z obecnych cen ? Dla mnie powrót nad 1,2730, gdzie znajduje się wewnętrzna linia trendu, którą widać dobrze na drugim z powyższych wykresów.

USD/CAD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,2556 1,2630
Istotny 1,2444 1,2730

 

 

GBP/USD

Miniony tydzień na rynku GBP/USD upłynął pod znakiem wzrostów i dopiero pod jego koniec, kiedy to zbliżyliśmy się do ważniejszych oporów (patrz drugi wykres) oglądaliśmy ograniczoną póki co realizację zysków. Moim zdaniem nie mamy jak na razie sygnałów odwrócenia trendu, choć na danych dziennych pojawiła się dość brzydka formacja gwiazdy spadającej. Wydaje się, że może ona wygenerować jakiś ruch w dół na rynku popularnego „kabla”, jednak dopóki nie zejdziemy poniżej 1,4170 (wewnętrzna linia lokalnego kanału wzrostowego), dla mnie trend wzrostowy nie będzie zagrożony. Z drugiej strony w przypadku kontynuacji umacniania funta względem dolara następnych celów szukałbym na 1,4340 oraz na 1,4395, gdzie widzę kolejne, lokalne opory. Te opory kreślone są przez linie kreślone w obrębie lokalnego, przyspieszonego kanału wzrostowego.

GBP/USD WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 1,4210 1,4340
Istotny 1,4170 1,4395

 

USD/JPY

Za nami trzeci wzrostowy tydzień na rynku USD/JPY, choć przez większą jego część oglądaliśmy budowanie lokalnej konsolidacji. Z tego trendu bocznego wybiliśmy się górą podczas minionego piątku, jednak ostatnie godziny handlu przyniosły dość mocną realizację zysków. Póki co, analizując dane krótkoterminowe widzimy, że zatrzymanie nastąpiło na górnym ograniczeniu pokonanego trendu bocznego i w tym świetle ważny będzie początek handlu w nowym tygodniu. Jeśli kurs USD/JPY zacznie znacząco wzrastać, to można będzie powiedzieć, że korekta uległa wypełnieniu. W takim przypadku najbliższe cele znajdujące się nieco powyżej 108,10 powinny zastać wkrótce osiągnięte. Z drugiej strony zejście poniżej 107,25 (górne ograniczenie pokonanej konsolidacji) byłoby negatywnym sygnałem dla inwestorów liczących na wzrosty, a w takim przypadku zejście do okolic 106,20 w perspektywie kolejnych dni byłoby możliwe. Czekamy zatem na mocniejszy ruch z początkiem nowego tygodnia, który to ruch powinien wskazać dalszy trend omawianego rynku.

USD/JPY WSPARCIE OPÓR
Najbliższy 107,25 108,10
Istotny 106,20 108,45


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here