Naga MarketsDzisiaj złotówka traci na wartości do wszystkich głównych walut, z wyjątkiem dolara amerykańskiego, z czego najbardziej względem funta szterlinga.

EUR/PLN

Dzisiaj od rana notowania EUR/PLN kontynuowały ruch w górę. Przez zdecydowaną większość czerwca oglądaliśmy na tej parze budowanie fali wzrostowej. Po kilkudniowym cofnięciu wykształconym w połowie zeszłego tygodnia, od wtorku kurs ponownie podąża w kierunku północnym. Dzisiaj zbliżył się on już do wyznaczonych 21 i 22 czerwca lokalnych szczytów.

Można założyć, że wzrostowa korekta z przełomu maja i czerwca nie uległa jeszcze najprawdopodobniej zakończeniu. Kurs omawianej pary próbował w poniedziałek wrócić do wnętrza kanału spadkowego, z którego wybił się 14 czerwca br. Był to jednak fałszywy sygnał. Potwierdzeniem zakończenia wzrostowej korekty będzie z pewnością powrót notowań poniżej średnioterminowej linii trendu spadkowego z genezą w grudniu zeszłego roku, którą notowania pokonały na początku czerwca. Kluczowym wsparciem na tej parze pozostają tegoroczne minima(4,1516), a w przypadku ich sforsowania kolejnym celem notowań będzie strefa wsparć zlokalizowana w okolicy poziomu 4,10 (geneza na wykresie).

USD/PLN

Notowania USD/PLN poprawiły dziś ano tegoroczne minima, schodząc do poziomu 3,7040. Dalsza słabość dolara amerykańskiego względem euro przekłada się także na deprecjację amerykańskiej waluty do złotego. Na parze USD/PLN cały czas obowiązującym jest kierunek południowy. Spadki na tej parze wyhamowały co prawda w godzinach porannych, ale oglądane potem lokalne odbicie nie zmienia sytuacji technicznej na tej parze.

Maksymalny zasięg korekty wyznacza górne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego budowanego od grudnia ubiegłego roku, które obecnie przebiega na poziomie 3,84. Z kolei tegoroczne minima wraz z dolnym ograniczeniem kanału pozostają oczywiście kluczowymi poziomami wsparć (patrz wykres)

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.AConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here