Naga MarketsEUR/USD

Rynek EUR/USD w ostatnich kilkunastu godzinach handlu zanotował wyraźny ruch w dół. Kurs tej pary zbliżył się do drugiej strefy wsparć, o której pisałem we wczorajszym raporcie.

Jak widać na powyższym wykresie, poranny handel na tej parze przynosi uaktywnienie strony popytowej. Teoretycznie może to oznaczać zakończenie korekty na EUR/USD. Poziomem obrony dla takiej koncepcji jest ostatnie dno, które znajduje się na 1.1358. Co musiałoby się stać aby wariant z zakończeniem ruchu korekcyjnego był scenariuszem bazowym dla tej pary ? Dla mnie musielibyśmy zobaczyć test okolic 1.1437, gdzie znajduje się dolne ograniczenie ważnej strefy wsparć, którą pokazałem na powyższym wykresie. Oczywiście wybicie górą ze wskazanej na powyższym wykresie formacji trójkąta rozszerzającego się (pokonanie 1.1460) z czysto technicznego punktu widzenia otworzyłoby drogę do okolic 1.16. W wariancie optymistycznym nawet do 1.1930 zapewne w średnim horyzoncie czasowym.

GBP/USD

Wybicie dołem z opisanej wczoraj formacji klina korekcyjnego i ruch powrotny z ostatnich godzin, to krótki opis sekwencji zdarzeń na rynku GBP/USD, oglądanych od wczorajszego poranka.

Na obecnym etapie utrzymują się zatem sygnały pro spadkowe. Będzie tak dopóki rynek ten nie wróci powyżej 1.2855 lub nie wejdzie w ważną strefę wsparć rozciągającą się między 1.2720 a 1.2655.

USD/JPY

Korekcyjne odbicie od wskazanych we wczorajszym raporcie wsparć oglądaliśmy z kolei na rynku USD/JPY. Kurs tej pary zbliżył się do pierwszych, ważnych oporów znajdujących się w okolicach 113.

Trudno obecnie powiedzieć czy to już koniec wzrostów czy też po jakimś lokalnym cofnięciu zobaczymy jeszcze jedną falkę w górę. Dla mnie jednak ze względu na impulsową strukturę spadków oglądanych od szczytu z 11 listopada wariantem preferowanym w dłuższym terminie jest scenariusz z jeszcze jedną ok. 200 pipsową falą w dół. Modelowym celem dla tego sceanriusza w perspektywie kilku dni są okolice 111.50-111.0. Genezę tych wsparć pokazałem na powyższym wykresie. Poziom obrony dla takiego wariantu znajduje się dla mnie w pobliżu 114.05.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here