Naga MarketsOdbicie na rynku EUR/USD, które zapowiadałem we wczorajszym raporcie miało zasięg ok 60 pipsów i jak widać na poniższym wykresie już się zakończyło.

Tak znaczące zbliżenie do ostatnich minimów sugeruje dla mnie, że wkrótce te mima będą atakowane, a szanse na ich pokonanie oceniam na duże. Jeśli więc pokonamy poziom 1.2178, to droga do dalszego osłabiania euro względem dolara będzie otwarta. W takim przypadku pierwszych celów szukałbym na 1.2145, a kolejnych w strefie 1.2072-1.1980, której to genezę pokazałem wyżej. Co byłoby sygnałem zmiany sentymentu na wzrostowy ? Dla mnie powrót nad 1.2250, ale póki co nie wydaje mi się to być scenariuszem realnym na przestrzeni najbliższych kilkudziesięciu godzin.

Odbicie do okolic wskazanych wczoraj oporów oglądaliśmy z kolei na rynku GBP/USD i jak widać na poniższym wykresie uaktywniło to stronę podażową, co w konsekwencji doprowadziło do spadków.

Obecnie jesteśmy już przy wczorajszych minimach, a dynamika lokalnego ruchu w dół jest dość spora. Tym samym scenariuszem preferowanym wydaje się być ustanowienie nowyych minimów, jednak powoli tak dynamiczna fala spadkowa powinna dobiegać końca. Najbliższe cele znajdują się na 1.3853, a następne na 1.3710.

Moim zdaniem w tej strefie powinna się uaktywnić strona popytowa, co może doprowadzić do jakiegoś większego, być może kilkudniowego odbicia.

Po lokalnej korekcie trend wzrostowy jest kontynuowany na rynku USD/JPY, jednak ostania, najbardziej dynamiczna fala w górę wydaje się już być zaawansowana.

Modelowym celem dla obecnej fali powinna być strefa 109.62-110.0, gdzie oczekiwałbym rozpoczęcia jakiegoś większego ruchu korekcyjnego. W szerszym ujęciu jednak nie widzę technicznych zagrożeń dla kontynuacji wzrostów i wydaje się, że w perspektywie kilku, kilkunastu dni cel na 112 jest aktualny. Po drodze oczywiście pojawiać się będą korekty, których katalizatorem mogą być testy mniej lub bardziej wyraźnych oporów. Takie opory pokazałem na powyższym wykresie. Co zaburzyłoby pro wzrostowy obraz tego rynku ? Dla mnie ewentualne zejście co najmniej do okolic 108, gdzie widzę dość ważne wsparcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here