Naga MarketsKonsolidacja w obrębie lokalnego kanału spadkowego, to krótki opis tego co działo się na rynku EUR/USD na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Tym samym można powiedzieć, że techniczny obraz tego rynku niewiele się zmienił i generalnie czekamy na wypełnienie prezentowanego niżej ruchu korekcyjnego.

Na co zatem zwracać uwagę ? Na pokonanie lub test punktów brzegowych prezentowanego wyżej kanału. Ważne wsparcia znajdują się w okolicach 1.1630 i test okolic tego poziomu dla inwestorów kupujących na wsparciach może być okazją do inicjowania długich pozycji na tej parze. Z drugiej strony ważny opór znajduje się na 1.180 i jego pokonanie otworzyłoby drogę do kontynuacji trendu wzrostowego EUR/USD. W takim przypadku, moim zdaniem, celem dla omawianej pary byłyby okolice 1.1980-1.20, gdzie dwie fale w obrębie impulsu budującego się od 19 czerwca byłyby równe.

Konsolidacja przypominająca na obecnym etapie klina korekcyjnego, to krótki opis technicznego obrazu rynku GBP/USD.

Moim zdaniem czekamy na tej parze na kontynuację spadków, czego technicznym sygnałem byłoby pokonanie okolic 1.2867, gdzie znajduje się dolne ograniczenie prezentowanego wyżej klina. W takim przypadku modelowym celem dla omawianej pary byłyby okolice 1.2720, gdzie znajdują się kolejne wsparcia oraz gdzie wypada modelowy zasięg ruchu wynikający z proporcji poszczególnych fal w obrębie ruchu oglądanego od 3 sierpnia br.

Jeśli chodzi o inne ciekawe pary, na których to można oczekiwać dynamicznych ruchów w dół, to zwróciłbym uwagę na USD/CAD oraz GBP/AUD. Wykresy tych rynków i możliwe cele zostały pokazane na poniższych wykresach.

Tomasz Marek, EFIX Dom Maklerski S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here