Naga Marketslogotyp dascoina na tle połączeńNasz piątkowy artykuł dotyczący problemów DasCoina przyniósł zaskakujące efekty. Do fundacji Trading Jam tylko w piątek zgłosiło się blisko 120 kolejnych osób, które uważają się za poszkodowane przez firmę.


O problemach DasCoina pisaliśmy TUTAJ. W ramach śledztwa Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło już 44 mln zł należące do projektu.

Te artykuły również Cię zainteresują
120 osób i liczba rośnie

Jakub Mościcki z fundacji Trading Jam przyznaje, że tylko w piątek do jego organizacji zgłosiło się ok. 120 osób, które twierdzą, że są poszkodowane przez DasCoin:

“Tylko pierwszego dnia po ukazaniu się artykułu zgłosiło się do nas blisko 120 osób, które czują się poszkodowane. Zakres historii tam opisanych jest naprawdę szeroki. Od lekkiego bagatelizowania, gdzie ktoś przyznaje, że “dał się naciągnąć na 500 EUR i wie, że tych pieniędzy nigdy nie zobaczy” do spraw wręcz tragicznych i łapiących za serce, gdzie ludzie brali kredyty na tysiące euro, żeby zainwestować w ten projekt”.

Przypomnijmy, że projekt wywoływał już wcześniej kontrowersje. Ostrzegała przed nim posłanka Mirosława Nykiel (PO) w swojej interpelacji z dn. 12 czerwca 2017 r., ale także Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

Ostatecznie to Trading Jam wysłało zgłoszenie do prokuratury, w skutek czego sprawą zajęło się Centralne Biuro Śledcze.

Przypominamy także, że osoby czujące się poszkodowane przez DasCoin nadal mogą kontaktować się z fundacją (konkretnie z Jakubem Mościckim) pod adresem e-mail: jakub.moscicki@tradingjam.pl.

Na potrzeby tego tekstu staraliśmy się skontaktować z osobami przez ostatnie miesiące bardzo aktywnie promującymi DasCoina za pomocą mediów społecznościowych z prośbą o komentarz. Nie uzyskiwaliśmy jednak odpowiedzi lub osoby te nie chciały komentować sprawy.

W postępowaniu przeciwko DasCoinwi śledczy chcą postawić zarzut z art. 286 par. 1 kodeksu karnego, czyli przestępstwo oszustwa. CBŚ poszukuje też osób poszkodowanych przez firmę.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Z Jakubem Mościckim na temat inwestycji w kryptowaluty oraz kontrowersji wokół DasCoina rozmawiał portal teoriabiznesu.pl: “Czy DasCoin jest piramidą finansową to nie nam oceniać. To już zadanie dla prokuratury i CBŚ, które zajmuje się śledztwem. Z informacji jakie do nas docierają, wielu osobom sam projekt został przedstawiony jako sposób na szybki zarobek bez ryzyka. Później się okazało, że przelewów jednak nie można robić bez dodatkowego zakupu validatora. Następnie jedyna „giełda” wewnętrzna miała nałożone śmieszne limity sprzedaży. Kiedy w końcu udało się wprowadzić DasCoina na giełdę zewnętrzną (też prawdopodobnie powiązaną z DasCoin), cena spadła do kilku centów, co sprawiło, że cała inwestycja stała się bezwartościowa. Bardzo rozbudowana struktura sprzedaży piramidowej, gdzie zarobki wypłacane się z wpłat kolejnych osób dołączonych do projektu, też nie uspokaja społeczności walut cyfrowych”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

7 KOMENTARZE

  1. Jebac ten artykuł z Comparic.pl i nie tylko
    Ja zainwestowalem w Das Coin i to grubo i mam na to wyjebane według mnie wszystko idzie zgodnie z planem ” white paper” jak mówią tak się staje,jeszcze mnie nic nie zawiodło są ludzie co i zarobili na spekulacji tak wiec w dupie mam tych wszystkich szmatlacow opisujących firmę nettleaders jako negatywną firmę.Dla mnie od zawsze dziennikarze , brukarze , to szmatlawce szukających sensacji aby ich strona zdobywała jak największa społeczność ,niech się pierdola z tymi artykulami niech każdy probuje i inwestuje w to co chce. Pozdro.

  2. Powinni się zgłosić wszyscy poszkodowani przez tą oczywistą piramidę finansową o nazwie dascoin. Nawet Ci którzy wpłacili 100 euro, po to by promotorzy i naganiacze na licencje tej pseudokryptowaluty dostali maksymalną karę 8 lat więzienia. Oszukanych zostało prawdopodobnie 12 tysięcy Polaków więc tyle powinno być zgłoszeń do CBŚ i innych instytucji.

  3. Po pierwsze przy zakupie bitcoina oraz każdej innej normalnej kryptowaluty NIKT nie zwija grubej prowizji za naganianie, po drugie do nabycia dascoina potrzebne byly licencje które mozna bylo kupic TYLKO z reflinka, po trzecie dascoin był nachalnie promowany jako sposób na zostanie milionerem . Widzisz tu jakie podobienstwo do normalnych kryptowalut które kazdy kupuje czy sprzedaje na gieldzie w dowolnie wybranym przez siebie czasie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here