Naga Markets

Na rynkach giełdowych inwestorzy często odnoszą się do „efektu stycznia” czyli błyskawicznej hossy na rynkach kapitałowych, która w pierwszym kwartale roku pozwala księgować nawet kilkudziesięcioprocentowe zyski. Czy w 2023 również możemy liczyć na podobne zachowanie się głównych indeksów? Na to pytanie podczas webinru w dniu 18 stycznia 2023 roku odpowie Marcin Podlacki, redaktor Comparic.pl i Comparic24.tv.

Efekt stycznia na giełdzie? Marcin Podlacki zaprasza na webinar

  • Dowiedz się czym jest efekt stycznia i jak wykorzystać go w budowaniu swojego własnego portfolio
  • Dołącz do bezpłatnego webinaru, liczba miejsc jest ograniczona!
  • Każda zapisana osoba otrzyma link do nagrania z webinaru. Zapisy możliwe w tym miejscu

Efekt stycznia na indeksach. Czy nadchodzi wielki pivot rynków?

W przeciągu ostatnich 30 lat efekt stycznia obserwowany był aż w 75% przypadków, w 10% inwestorzy wychodzili na zero, a w 15% przypadków uszczuplali wartość posiadanego portfolio.

Zdaniem obserwatorów jest on wywoływany przez sprzedaż części aktywów przed końcem roku w wykonaniu inwestorów oraz funduszy w celu zanotowania straty dla optymalizacji podatkowej lub w ramach tak zwanego „window dressingu”, czyli sztucznej poprawy wyników przed zaprezentowaniem jej klientom.

W styczniu, gdy rozpoczyna się nowy rok, inwestorzy odkupują sztucznie zaniżaną wartość akcji korzystając z rynkowych dołków. Co więcej, styczeń to na Wall Street okres przyznawania wysokich nagród i bonusów dla profesjonalistów, a nadwyżki są chętnie inwestowane na rynkach kapitałowych, co przyspiesza proces wzrostu.

Chcesz usłyszeć więcej o efekcie stycznia? Już teraz zapisz się na webinar Marcina Podlackiego, który odbędzie się w środę, 18 stycznia 2023 roku, o godzinie 20:00.

BIORĘ UDZIAŁ

W trakcie webinaru omówione zostaną następujące tematy:

Bossa
  • Przeglądy aktualnej sytuacji na rynkach
  • Korelacja parkietów: europejskiego i Wall Street
  • Sezon wynikowy
  • Efekt stycznia vs wzrosty poparte fundamentami
  • Analiza możliwych scenariuszy na przyszłośćŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBitcoin doświadcza „masywnej” akumulacji. 13% podaży BTC ponownie w zysku
Następny artykułBank Anglii sceptyczny wobec cyfrowego funta. Tymczasem strefa euro popiera cyfrowe euro
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.