Naga MarketsCristiano RonaldoNiewątpliwie europejskie drużyny piłkarskie notowane na giełdzie potrafią zachwycić inwestorów tak samo jak fanów. Wczorajsze zwycięstwo 3:0 Juventusu nad Atletico Madryt wywołało euforie na giełdzie, a akcje włoskiego klubu zaliczyły historyczny wzrost aż o 30 procent.


Akcje wzrosły o 140% od momentu transferu Ronaldo

Po tym, jak 21 lutego zespół Wojciecha Szczęsnego przegrał pierwszy mecz 0:2, bukmacherzy oszacowali prawdopodobieństwo awansu Juventusu na zaledwie 5,9%. Spowodowane było to faktem, iż Atletico nigdy w historii nie zmarnotrawiło takiej przewagi w drugim meczu, podczas gdy Juventus nigdy nie odrobił straty dwóch goli. Jednak tym razem było inaczej, a wszystko za sprawą Cristiano Ronaldo.

Akcje Juve wzrosły wczoraj o 30 procent i aż o 140 procent od czasu, gdy potwierdzono transfer Ronaldo latem ubiegłego roku. Świetne wyniki Juventusu cieszą firmę Exor NV. Holding należący do miliardera Agnellisa jest właścicielem 64 procent akcji klubu. Inne jego inwestycje obejmują producentów ekskluzywnych samochodów tj. Ferrari NV i Fiat Chrysler Automobiles N.V.

Efekt Ronaldo: Akcje Juventusu rosną o 30% po pokonaniu Atletico
bloomberg.com

Firma Banca IMI zajmująca się inwestycjami na rynku kapitałowym w raporcie w zeszłym roku zauważyła, że Cristiano Ronaldo może potroić sprzedaż koszulek włoskiego klubu do 2022 r., przy jednoczesnym wzroście o 60 procent rocznych przychodów ze sponsoringu z umów z takimi firmami jak Adidas.

We wrześniu ubiegłego roku Juventus ogłosił nawiązanie strategicznego partnerstwa z platformą społecznościową Sichos.com opartą na blockchain. Przy okazji ujawnił plany wprowadzenia “oficjalnego tokena fanów Juventusu” dla globalnej grupy fanów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here