Naga MarketsNetflix moco w górę po lepszy danychW czwartek, na ostatniej przedświątecznej sesji, oczy krajowych inwestorów zwrócone są na CD Projekt. Spółka opublikowała wczoraj po zakończeniu handlu wyniki finansowe, które wypadły zdecydowanie powyżej oczekiwań. W rezultacie kurs rośnie w południe około 5 proc. a w pierwszych minutach handlu atakował nawet maksima wszechczasów.

CD Projekt zaskakuje wynikami. Pomógł Wiedźmin od Netflixa

Efekt Netflixa napędza sprzedaż gry Wiedźmin 3. Spółka w 2019 sprzedała 6,5 miliona kopii gry Wiedźmin 3. Tytuł ten przeżywa swoją drugą młodość. Około 50 proc. z tego przypada na czwarty kwartał, kiedy premierę miał serial Netflixa. Sprzedaż gry była około dwa razy wyższa niż w ostatnich trzech miesiącach 2018 roku. Sprzedaż na Nintendo Wii przekroczyła 10 proc.

Wykres dzienny kursu CDPROJEKT. Źródło: TMS
Wykres dzienny kursu CDPROJEKT. Źródło: TMS

W rezultacie przychody wyniosły w czwartym kwartale niemal 215 milionów złotych. Były lepsze od oczekiwań rynkowych o około 60 proc. i 40 proc. wyższe niż porównywalnym okresie poprzedniego roku. Zysk netto to niemal 109 mln zł, rynek zakładał czysty zarobek na poziomie 52,7 mln zł.

POBIERZ RAPORT „5 SPÓŁEK Z POTENCJAŁEM”, KTÓRE NIE ULEGAJĄ KRYZYSOWI

BUTTON: POBIERZ RAPORT „5 SPÓŁEK Z POTENCJAŁEM”, KTÓRE NIE ULEGAJĄ KRYZYSOWI

Na uwagę zasługują jeszcze dwie kwestie. Po pierwsze, spółka przedstawiła nowy program motywacyjny, który jest przyjmowany pozytywnie, ponieważ sugeruje realność ambitnych celów sprzedażowych na lata 2020-25. Dodatkowo, władze potwierdziły, że przesunięta na wrzesień premiera Cyberpunk 2077 nie jest zagrożona.

Wykres godzinowy kontraktu na WIG20. Źródło: TMS
Wykres godzinowy kontraktu na WIG20. Źródło: TMS

Kontrakt na WIG20 jest dziś na minimalnym plusie, ale pozostaje pod 2600 pkt. W gronie blue chips drożeje około połowa spółek, ale prym wiedzie CD Projekt. Około 3 proc. zwyżkują tez papiery CCC. Najmocniej, ponad 3 proc. przeceniane są akcje Lotosu, ponad 1 proc. obniża się wycena PZU a pozostałe spadkowe spółki notują mniejsze straty.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here