Naga Markets"Efekt Kobry" może mieć katastrofalny wpływ na rynki, ostrzega weteran Wall StreetLawrence McDonald, opisał na swoim blogu obecną sytuację gospodarczą na światowych rynkach, związaną z polityką publiczną a także rządowymi interwencjami w ekonomię, które mają miejsce w związku z obecną na świecie pandemią COVID-19 i obostrzeniami z nią związanymi. Zdaniem McDonalda niezamierzone negatywne konsekwencje mogą przynieść rezultat przeciwny do oczekiwanego, w związku z ciągłym zwiększaniem długu publicznego.

  • Larry McDonald opisał na swoim blogu obecną sytuację gospodarczą na świecie.
  • Jego zdaniem decyzje o dofinansowywaniu rynków finansowych na dużą skalę może przynieść bardzo złe konsekwencje.
  • Decydenci nie przewidują wszystkich konsekwencji uruchamiania potężnych bodźców monetarnych i fiskalnych.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Czym jest “Efekt Kobry”

Weteran Wall Street Larry McDonald, wyjaśnił na swoim blogu, jaka jest geneza określenia, które doskonale określa sytuację, z jaką mamy do czynienia obecnie na rynkach finansowych.

Cała historia miała miejsce w Delhi, w mieście, w którym kiedyś było tak wiele kobr, że rząd zdecydował się nagradzać za uśmiercenie każdej pojedynczej sztuki. Przedsiębiorcy wyczuli wówczas szanse na biznes i zaczęli dodatkowo hodować kobry, aby zarobić jeszcze więcej. Zakończenie historii mówi o sytuacji, w której rząd koniec końców przestał opłacać uśmiercanie kobr, a hodowcy byli zmuszeni do ich wypuszczenia na wolność, co doprowadziło do ich rekordowej populacji, większej niż na początku przytoczonego opowiadania.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Do czego może doprowadzić współczesny “Efekt Kobry”?

Zdaniem McDonalda, wpływ bodźców monetarnych i fiskalnych, którymi światowe gospodarki próbują pobudzić gospodarkę i zapobiec kryzysowi gospodarczemu, nie muszą wcale prowadzić do uchronienia rynku przed deflacją. Mogą one spowodować hiperinflacyjne załamanie gospodarcze.

„Jak bardzo zmienił się świat w ciągu dwunastu miesięcy? – zapytał retorycznie Larry McDonald. Jego zdaniem, niemiecka Kanclerz Angela Merkel, zgadzając się na emisję wspólnego długu na dużą skalę, doprowadziła do darowizn fiskalnych i matematycznie niemożliwych do utrzymania dłużników na peryferiach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here