Naga MarketsElon Musk w SNL

Kryptowaluta o tej samej nazwie co satelita SpaceX “Starlink” skoczyła o ponad 140% po tym, jak firma Elona Muska zajmująca się technologiami kosmicznymi wystrzeliła 53 z nich na orbitę okołoziemską.

Efekt Elona Muska widoczny na notowaniach kryptowaluty STARL

Mało znana kryptowaluta o nazwie StarLink (STARL) zyskiwała 13,70% 13 listopada – w dniu wystrzelenia satelitów, i kolejne 69% dzień później. W poniedziałek rośnie o kolejne 27%. Ogromny ruch w górę przyniósł STARL zwrot netto z inwestycji na poziomie ponad 140% w mniej niż trzy dni, pokazują dane z giełdy OKEx. Od debiutu na tejże platformie pod koniec października, notowania umocniły się już o niemal 500%.Nazwa działa jako wspólny mianownik pomiędzy kryptowalutą StarLink a satelitarnym odłamem spółki SpaceX. Jak widać wpływ Elona Muska na rynek kryptowalut jest tak duży, że niemal każdy projekt powiązany z jego przedsięwzięciami samą nazwą, potrafi wywołać euforię wśród spekulantów kryptowalutowych.

Ci cały czas poszukują nowych kryptowalut-memów, licząc na to, że uda się podbić ich ceny o setki, tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy procent, tak jak miało to miejsce w przypadku pierwszego z memicznych tokenów, dogecoina (DOGE) oraz jego konkurenta w postaci shiba inu (SHIB).

"Efekt Elona Muska" podbija kolejną kryptowalutę? StarLink (STAR) w górę o 140% w niecałe 3 dni
StarLink na wykresie D1

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogelon Mars (ELON) również silnie zyskiwał

Inna kryptowaluta nazwana na cześć Muska, a mianowicie Dogelon Mars, również silnie skoczyła w ostatnim czasie, rosnąc o ponad 4200% w październiku. Jest to kolejne potwierdzenie, że „efekt Muska” wyraźnie wpływa na kształtowanie się rynku kryptowalut.

Jednakże, zgodnie ze swoim whitepaper, StarLink działa jako samodzielny projekt kryptowalutowy, bez powiązania z satelitami, od których najwyraźniej zaczerpał nazwę.

Przedstawia się jako “zdecentralizowany projekt metaverse”, którego STARL ma być domyślną i oficjalną kryptowalutą, pomagając użytkownikom w zakupie wszystkiego, od usług takich jak gry do wirtualnych nieruchomości.

Co dalej z kryptowalutą StarLink?

Ostatnia fala zakupów STARL pchnęła jego cenę na historyczne maksima, ale na wykresie nie widać jeszcze spekulacyjnej euforii.

Jak pokazano na poniższym wykresie, cena STARL formowała wyższe maksima przez większość listopada, ale wskaźnik siły względnej (RSI) pozostaje przechylony w dół, malując niższe maksima. Sygnalizuje to klasyczną niedźwiedzią dywergencję z powodu braku kontynuacji wzrostowego impetu.

"Efekt Elona Muska" podbija kolejną kryptowalutę? StarLink (STAR) w górę o 140% w niecałe 3 dni
Dwugodzinny wykres cenowy STARL/USDT. Źródło: TradingView

W rezultacie, STARL może przejść korektę cenową w nadchodzących sesjach, jako że trwające paraboliczne wsparcie próbuje uchronić go przed testem 0,00064 jako tymczasowego celu spadkowego.

Niemniej jednak, utrzymanie się powyżej wspomnianego poziomu może spowodować, że STARL ponownie przetestuje rekordowe maksimum w pobliżu 0,00087.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje wykres | cena akcji lpp | famur cena akcji | pln kurs | develia giełda | pkn orlen notowania | giełda pgnig |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here