Rada nadzorcza ML System powołała Edytę Stanek na wiceprezesa zarządu, podała spółka.

“Rada nadzorcza postanowiła o powołaniu pani Edyty Stanek na członka zarządu i powierzeniu jej stanowiska wiceprezesa zarządu z dniem 3 lutego 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że Edyta Stanek złożyła rezygnację z funkcji członka rady nadzorczej oraz przewodniczącej rady nadzorczej ze skutkiem natychmiastowym. Ponadto rada nadzorcza postanowiła dziś o powołaniu Piotra Solorza na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej z dniem 3 lutego 2021 r.

Edyta Stanek jest założycielką ML System, pierwotnie działającego w formie spółki jawnej. Ma ponad ośmioletnie doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstwem, jako wspólniczka a od 1 czerwca 2012 r. do 30 czerwca 2015 r. prezes spółki z o.o. Od 1 lipca 2015 r. do 3 lutego 2021 r. była przewodniczącą rady nadzorczej. Ma doświadczenie w operacyjnym zarządzaniu projektami (jako kierownik zespołu badawczego w latach 2012-2014), praktyczne doświadczenie w strategicznym zarządzaniu projektami z portfela badawczego, inwestycyjnego oraz jakości obsługi klienta (B2B). Była odpowiedzialna za transformację ML System z firmy wykonawczej świadczącej usługi w budownictwie w firmę produkcyjną oraz za pozyskanie pierwszych zezwoleń w Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Do 30 listopada 2017 r. była kierownikiem transferu technologii w spółce, podano w materiale.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here