Naga MarketsEdward Snowdned nazywa CBDC walutą „kryptofaszystowską” oraz „perwersją”
Edward Joseph Snowden podczas konferencji

9 października, popularny demaskator i były pracownik CIA, Edward Snowden opublikował opinię dotyczącą cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) stwierdzając, że CBDC są „najnowszym zagrożeniem” pojawiającym się na horyzoncie. Jak podkreślił, zamiast być innowacją, CBDC są „bliższe bycia perwersją kryptowaluty” i „kryptofaszystowską” formą pieniądza.

  • Snowden podkreśla, że CBDC „są zaprojektowane, aby odmówić swoim użytkownikom podstawowego prawa własności do ich pieniędzy”
  • Jego zdaniem CBDC nie jest cyfrową formą tradycyjnego pieniądza, zamiast tego jest „perwersją kryptowaluty”
  • Popularny demaskator uważa, że ta forma pieniądza ma być odpowiedzią rządów i banków centralnych na prywatne kryptowaluty
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

CBDC to „kryptofaszystowska waluta”

Podczas gdy politycy i banki komercyjne wspierając rozwój cyfrowych walut banków centralnych, duża liczba krytyków uważa, że nie różnią się one od scentralizowanej formy pieniądza. W sobotę, były pracownik Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), Edward Snowden, opublikował artykuł opisujący, co jego zdaniem CBDC oznacza dla społeczeństw.Snowden jest fanem zdecentralizowanych aktywów kryptowalutowych, takich jak bitcoin, ethereum i zcash. Jednakże, jeśli chodzi o CBDC, sygnalista jest zaniepokojony adopcją tej technologii.

– Powiem wam, czym CBDC NIE jest – NIE jest to, jak może powiedzieć wam Wikipedia, cyfrowy dolar. W końcu większość dolarów jest już cyfrowa, istniejąc nie jako coś w portfelu, ale jako wpis w bankowej bazie danych.

Cyfrowa waluta banku centralnego nie jest również państwową formą kryptowaluty – a przynajmniej nie kryptowaluty, tak jak rozumie ją obecnie prawie każdy na świecie, kto jej używa – powiedział Snowden.

Jak dodaje, CBDC jest czymś bliższym bycia „perwersją kryptowaluty”, a przynajmniej jej zasad założycielskich i początkowych protokołów – „kryptofaszystowskiej waluty, złego bliźniaka wprowadzonego do ksiąg rachunkowych, wyraźnie zaprojektowanego, aby odmówić jego użytkownikom podstawowej własności i umieścić państwo w centrum pośredniczącym każdej transakcji”

Snowden mówi, że chciałby zapytać członków Rezerwy Federalnej (Fed), Skarbu Państwa i rządu USA, czy pieniądze powinny być scentralizowane przez państwo, czy też nie. „Ze wszystkich rzeczy, które mogą być scentralizowane i upaństwowione w życiu człowieka, czy naprawdę powinny to być jego pieniądze?”, pyta demaskator w podsumowaniu swojego artykułu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Eddie Hobbs twierdzi, że „Twoje oszczędności są skutkiem ubocznym w nowych regułach gry”.

Przyszłość skorumpowania systemu monetarnego można dostrzec z odległości kilometra, twierdzi, doradca finansowy i pisarz Eddie Hobbs wyjaśnia: „Twoje oszczędności są skutkiem ubocznym w nowych regułach gry”. Hobbs podkreśla, że nie można zatrzymać gwałtownego wzrostu nadmiernego globalnego zadłużenia, chyba że poprzez tłumienie benchmarkowych stóp procentowych przez kolejne dziesięciolecia.

– Banki centralne wiedzą o tym, że puszczanie luźnej inflacji jest jedynym wyjściem, podczas gdy rządy podbijają pożyczki do poziomu z czasów wojny, mając nadzieję na ponowne pobudzenie wzrostu gospodarczego da efekty szybciej niż narastające długi.

EBC zamierza czekać i pozwoli, aby czas i inflacja spowodowały erozję realnej wartości zaległego długu, podczas gdy oni odgrywają swoją rolę, spychając stopy do ujemnego terytorium – komentuje.

Irlandzkie banki pobierają do -0,65% za przechowywanie gotówki. Jak dotąd, ostro ograniczyły one zdolność Unii Kredytowych do przyjmowania gotówki i szkodzą depozytom korporacyjnym, funduszom powierniczym i organizacjom charytatywnym, ale w przyszłym roku ma to dotknąć również depozytów konsumenckich, podsumowuje Hobbs.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank gpw | dow jones kurs | kurs korony szwedzkiej nbp | giełda kernel | livechat kurs | kurs akcji pge | konto forex |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here