Naga MarketsAuthor: Antana
Creative Commons Attribution License

O ile w naszym kraju problem ten nie jest mocno zauważalny, to w wielu państwach na świecie jest temat ciągłej debaty – koszty edukacji (szczególnie w przypadku studiów) są zbyt wysokie. W świecie wirtualnych monet pojawiła się właśnie alternatywa dla tego ponurego stanu rzeczy. W czasie gdy reformatorzy systemów edukacyjnych na całym świecie skupiają się na oferowanie studentom pakietów zapomogowych, organizacje charytatywne zbierają pieniądze dla biedniejszych i zdolnych studentów, osoby stojące za projektem EduCoin chcą całkowicie zrewolucjonizować system płacenia za kształcenie. Ma to nastąpić poprzez wprowadzenie ujednoliconej waluty do pokrycia kosztów nauki. Deweloperzy EduCoin marzą o chwili, w której możliwość zdobycia doświadczenia będzie całkowicie niezależna od miejsca urodzenia oraz sytuacji materialnej rodziny.

O ile jednym z pobocznych celów Bitcoina jest poszerzenie świadomości obywateli na temat tego jak funkcjonuje obecny system ekonomiczny, to EduCoin ma być pewnikiem startu w edukacyjną kształtu. Wspólnota przyznała 177 milionów społecznie zebranych EduCoinów do studentów na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Pomysł jest w pewnym sensie zbliżony do MIT Bitcoin Project, o którym możecie przeczytać tutaj. Studenci Jeremy Rubin oraz Dan Elitzer zebrali ponad pół miliona dolarów, które zostaną rozdzielone pomiędzy nowych studentów MIT.

EduCoin sam w sobie posiada podobną budowę do Bitcoina. Kiedy NBTC zostanie zaakceptowany na masową skalę wtedy będzie miał wpływ na różnego rodzaju płatności – czy EduCoin ma szansę osiągnąć podobny poziom w zakresie opłat za kształcenie? Poniżej prezentujemy fragmenty wywiadu z główną osobą stojącą za projektem EduCoin – Satoshi Edumoto – w krótym stara się wytłumaczyć jak EduCoin zapewni dostęp do edukacji na najwyższym poziomie studentom i uczniom.

Co wpłynęł na to, że zdecydowałeś się uruchomić walutę?

„Nagły impuls wywołany akcją „Cześć Mamo, wyślij Bitcoiny”. Nieznajomi z całego świata przesyłali amerykańskiemu studentowi niewielkie ilości BTC, dzięki czemu zdobył środki na pokrycie całego roku edukacji! Wydarzenie te uświadomiło mi, że w świecie społecznego finansowania wirtualną walutą zaczął tworzyć się całkowicie nowy paradygmat. EduCoin powstał jako pomoc dla studentów, którzy będą mogli liczyć na szczodrość ludzi z całego świata.”

Czy środki dla studentów pochodziły będą tylko i wyłącznie z datków?

„Pomoc innych osób, dokonujących dotacji w EduCoinach na pewno jest niezwykle ważna. Nie chcemy jednak uzależniać się tylko i wyłącznie od nich. Duża pula pochodziła będzie również z tego co zostanie wykopane przez nasze własne serwery. Waluta już teraz dystrybuowana jest wśród najzdolniejszych, wygrywających organizowane przez nas lub sponsorowane konkursy w różnych miejscach na terenie USA. Co więcej, mocno wierzymy we wzrost wartości naszej monety, co także przełoży się na ilość osób, którym pomożemy.”

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

„Obecnie chcemy jak najlepiej rozreklamować EduCoina, abyśmy mogli przyciągnąć więcej studentów i zainteresowanych rozwojem projektu. Ciągle rozmawiamy ze szkołami, startupami, organizacjami non-profit i innymi organizacji, które są zainteresowane pomocą w rozwoju oraz eksperymentowania z EduCoinem. W dłuższej perspektywie chcemy dojść natomiast do tego, że dzięki EduCoinowi uczeń już nigdy nie będzie musiał martwić się jak zapłaci za swoje studia.”

Tekst całego wywiadu w języku angielskim można znaleźć na stronie cryptocoinsnews.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here