Naga MarketsEdison Energia, najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna, montująca ponad 1200 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie, rozpoczęła współpracę z firmą Wallbox w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Decyzja ta stanowi kolejny kamień milowy w planach Edison Energia, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby energetyczne właścicieli domów i przedsiębiorstw.

Edison Energia rozpoczyna współpracę z Wallbox

Dla Wallbox współpraca oznacza dostęp do ponad 8,000 klientów posiadających instalacje fotowoltaiczne zamontowane przez firmę Edison Energia w samym 2020 r. oraz ponad 10 000 klientów odwiedzanych co miesiąc przez przedstawicieli handlowych Edison Energia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozwiązania Wallbox będą również oferowane inwestorom, wykonawcom i sprzedawcom hurtowym w całej Europie Środkowej przez Menlo Electric, spółkę zależną Edison Energia. Menlo Electric dostarcza sprzęt i usługi fotowoltaiczne do 5 państw Europy i planuje wejście do 5 kolejnych w 2021 r

Decyzja Edison Energia i Menlo Electric została poprzedzona szczegółowym badaniem rynku. Członek Zarządu ds. Sprzedaży w spółce Edison Energia Kamil Sankowski wyjaśnia:

– Podobnie jak w przypadku naszej współpracy z marką Buderus w zakresie pomp ciepła, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, chcieliśmy mieć absolutną pewność, że oferowane przez nas rozwiązania są najwyższej jakości. Nasza współpraca z firmą Wallbox ma na celu wzmocnienie pozycji Edison Energia jako lidera rozwiązań dotyczących energii odnawialnej w Polsce.

Rynek fotowoltaiki w Polsce jest znacznie mniejszy niż w Europie Zachodniej, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2020 r. w Polsce zarejestrowano blisko 10 000 pojazdów elektrycznych, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przewiduje wzrost krajowej floty pojazdów elektrycznych do 500 tys. do 2025 r. Temu wzrostowi musi towarzyszyć znaczący wzrost stacji ładowania, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na koniec 2020 r. w całym kraju dostępnych było 1364 publicznych stacji ładowania.

Edison Energia i Menlo Electric posiadają pełen asortyment ładowarek Wallbox AC, w tym urządzenia Pulsar Plus, Commander 2, Copper SB oraz szeroką gamę akcesoriów zapewniających odbiorcom końcowym pełne możliwości korzystania z inteligentnego systemu ekologicznego Wallbox

Wallbox jest czołową spółką zarządzającą energią, która produkuje inteligentne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych. Łącząc najnowocześniejszą technologię z wyjątkowym designem, Wallbox tworzy inteligentny ekosystem, który usprawnia zarządzanie, użytkowanie i magazynowanie energii, a jego misją jest odegranie kluczowej roli w zmniejszeniu zależności świata od paliw kopalnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here