Naga MarketsEdison Energia, najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna, inwestuje we własne elektrownie PV. W portfelu firmy znalazło się 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MW. Edison Energia będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy będą wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar – Tiger Pro o mocy 525 Wp.

  • Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.
  • Akcje Edison notowane są na NewConnect. Na początku tego roku zanotowały bardzo silny rajd wzrostowy o kilkaset procent

Edison Energia rozwija własne elektronie PV

Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej, dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Te artykuły również Cię zainteresują
5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami z 2018 roku i pozwoleniami na budowę są rozlokowane w północno-zachodniej i zachodniej Polsce (woj. pomorskie, wielkopolskie i lubuskie). Ich budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku.

Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.

– Jako pierwszy inwestor w Polsce będziemy korzystali z nowej serii modułów Tiger Pro jednego z największych producentów na świecie, firmy Jinko Solar. Do tej samej serii należą moduły fotowoltaiczne, które instalujemy u naszych klientów. Każdy klient, który jest zainteresowany naszą ofertą, może więc mieć pewność, że są one najwyższej jakości, gdyż stosujemy je sami na własnych inwestycjach. A są to inwestycje niebagatelne, dlatego że tych modułów będziemy mieli na farmach prawie 10 000 – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Edison Energia.

Seria modułów Jinko Tiger Pro łączy kilka najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie w produkcji masowej. Dzięki ich połączeniu, możliwe było zwiększenie mocy modułu do 525Wp. Moduły

– Tiger Pro jest to najnowsza seria producenta Jinko Solar. Są to dwustronne moduły fotowoltaiczne, mogące produkować energię elektryczną zarówno z promieni słonecznych padających od góry, jak również z promieni odbitych od podłoża. To oznacza zwiększenie produktywności gruntowych instalacji PV nawet o 10% Edison Energia jest prekursorem tej technologii w Polsce oraz jednym z pierwszych na świecie. – mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager Eastern Europe, Jinko Solar.

Szefowie Edison Energia zapowiadają już kolejne inwestycje.

– Zamierzamy kupować kolejne projekty i rozwijać je. Nasze portfolio farm fotowoltaicznych jeszcze w tym roku znacznie się powiększy – zapowiada Kamil Sankowski.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here