Naga MarketsEcho sprzedało Biura przy Willi - część Browarów W-wskich - za ok. 86,7 mln euroEcho Investment sprzedało Biura przy Willi, będące częścią kompleksu Browary Warszawskie, na rzecz KGAL Group za około 86,7 mln euro, podała spółka.

InvestCuffs

Echo sprzedało Biura przy Willi

Oprócz funkcji mieszkalnych i gastronomiczno-usługowych kompleks Browary Warszawskie obejmuje trzy budynki biurowe, z których pierwszy – Biura przy Bramie – został oddany do użytku i sprzedany przez Echo Investment w 2018 roku. Budynek Biur przy Willi otrzymał pozwolenie na użytkowanie w kwietniu 2020 roku, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują


Wall Street USA

Podsumowanie tygodnia na Wall Street“Browary Warszawskie to przykład projektu przyszłościowego, kształtującego dobre miasto. Tętniąca życiem, dobrze zaprojektowana okolica położona w biznesowym centrum Warszawy przyciąga ludzi do zamieszkania tutaj, najemców – do otworzenia swoich siedzib, a inwestorów – do zainwestowania w zakup świetnych biurowców. Atrakcyjność tego kwartału zapewniają również fantastyczne bary, restauracje i inne punkty usługowe, które powstają w okolicy, w tym producent piwa kraftowego i restauracja Roberta Lewandowskiego. Browary Warszawskie to pierwszy projekt ‘destination’ zrealizowany przez Echo Investment. Duży sukces idei ‘destination’ skłonił nas do podjęcia strategicznej decyzji o skoncentrowaniu się w przyszłości na takich projektach” – powiedziała członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji Małgorzata Turek, cytowana w komunikacie.

Budynek Biur przy Willi ma 13. pięter. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie odrestaurowanej Willi Schielego, historycznego domu dawnego właściciela browaru i jest usytuowany obok wejścia do serca Browarów Warszawskich. 55-metrowy obiekt ma powierzchnię całkowitą wynoszącą ponad 16,6 tys. m2. Budynek jest w całości wynajęty. Siedziby w Biurach przy Willi ulokowały już firmy takie, jak WeWork czy Accenture, a parter budynku zajmuje kameralna kawiarnia Etno Cafe. Wkrótce do budynku wprowadzą się także “renomowana instytucja finansowa: i Echo Investment, a w przyziemiu zacznie działać znana w Warszawie restauracja śródziemnomorska, podano w materiale.

“Silna baza najemców i doskonała jakość budynku znacząco przyczyniły się do naszej decyzji o inwestycji w to nowe centrum biznesu i stylu życia” – wskazał transaction manager z KGAL Investment Management Adam Scheitza.

Projekt Browary Warszawskie zlokalizowany jest na 4,5-ha działce pomiędzy ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną. Echo Investment we współpracy z JEMS Architekci zaprojektowało go jako wielofunkcyjny kwartał miasta – miejsce, w którym ludzie będą chętnie mieszkać, pracować i spędzać wolny czas. Zwieńczeniem projektu będzie doskonała strefa usługowo-gastronomiczna, która ożywi i doda energii temu miejscu. Browary Warszawskie to mieszkania, powierzchnie biurowe, przyjemne restauracje i bary, a także blisko 100 tys. m2 zieleni i przestrzeni miejskiej, podsumowano.

KGAL jest niezależnym podmiotem zarządzającym inwestycjami i aktywami o wartości 11,2 mld euro pod zarządem oraz 4 mld euro w administracji. Firma koncentruje się na długoterminowych inwestycjach kapitałowych dla inwestorów instytucjonalnych i prywatnych w nieruchomości, infrastrukturę i lotnictwo.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here