Naga Markets

Echo sprzedaje kolejny biurowiec. Kurs z niewielkimi zmianami - zapiski giełdowego spekulantaNiewiele w ostatnim czasie zmieniają się notowania dewelopera Echo Investment. Całej branży nieco zaszkodziła seria podwyżek stóp procentowych, która uderza w kredytobiorców i zazwyczaj generuje obawy o utrzymanie wysokiego popytu w budownictwie. Wczoraj spółka przekazała jednak pozytywne informacja o zawarciu poprzez firmę zależną umowy z firmą Barcarrota dotyczącej sprzedaży nieruchomości West4Business HUB Building A we Wrocławiu. Wartość transakcji, pomniejszona o kwotę wartości okresów bezczynszowych, obniżek czynszu, a także o inne koszty, wyniosła 38 158 000 euro powiększone o VAT.

Dodatkowo w okresie po zamknięciu, w ramach kwoty wartości transakcji, sprzedający otrzyma osobne wynagrodzenie związane z realizacją prac aranżacyjnych na powierzchniach najemców oraz z usuwaniem usterek w łącznej wysokości 2 778 000 euro powiększone o VAT.Próba odbicia

Mamy więc realizację zeszłorocznych zapewnień, że firma sprzeda przynajmniej pięć biurowców w 2022 roku. Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej Echo poinformowało o przedwstępnej umowie sprzedaży trzech budynków biurowych w łódzkim kompleksie Fuzja za ponad 56,4 mln euro.

echo


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje famur | wirtualna polska notowania | intercars giełda | euro kurs | notowania orlenu | kurs funta | gpw cdr |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułUkraiński ekosystem startupowy – Analiza wyzwań i problemów
Następny artykułRopa naftowa – rosną wątpliwości dotyczące popytu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here