Naga MarketsEcho spodziewa się sprzedaży kolejnych aktywów komercyjnych 'w krótkim terminie'Warszawa, 23.09.2021 (ISBnews) – Echo Investment spodziewa się szybkiej finalizacji sprzedaży aktywów komercyjnych i chce pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na rozwój segmentu mieszkaniowego i dywidendę, poinformował wiceprezes ds. finansowych Maciej Drozd.

„Proces sprzedaży jest bardzo aktywny, idzie do przodu, powinniśmy to zobaczyć w krótkim terminie” – powiedział Drozd podczas konferencji prasowej.„Naszą intencją jest, żeby więcej inwestować w aktywa mieszkaniowe, przenosimy nacisk z segmentu komercyjnego do mieszkaniowego, to jest ważne. Będziemy też nadal wypłacać dywidendę i jest intencją, by część tych środków przeznaczyć na dywidendę” – dodał, pytany o przeznaczenie środków ze sprzedaży aktywów.

W prezentacji spółka podała, że w zaawansowanych negocjacjach jest sprzedaż projektów Moje Miejsce I & II w Warszawie, Katowice Face2Face, Fuzja w Łodzi oraz West 4 Business Hub I Wrocław.

Wcześnie w komunikacie prasowym Echo informowało, że ma obecnie w budowie biurowce o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 100 tys. m2, a kolejne 200 tys. m2 jest w fazie planowania. Od początku 2021 r. dwa gotowe biurowce będące częścią kompleksu Browary Warszawskie znalazły nowych właścicieli. W marcu spółka sprzedała budynek Biura przy Willi, natomiast w sierpniu – Biura przy Warzelni. Obie transakcje były warte łącznie 240 mln euro.

W pierwszej połowie roku deweloper rozpoczął budowę kompleksu biurowego Brain Park w Krakowie oraz kolejnego biurowca w kompleksie Fuzja. Podał, że pozyskuje nowych, renomowanych najemców, jak Playtika, 3M GSC Poland czy ABB, co pokazuje siłę sektora biurowego i że do końca roku zamierza rozpocząć budowę jeszcze trzech biurowców.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2020 r. miała 1,21 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | pekao giełda | mercator kurs akcji | notowania orange | gpw comarch | gpw spółki | eurpln stooq |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here