Naga MarketsechoEcho Investment spodziewa się, że marża na rynku mieszkań na sprzedaż (Resi4Sale) w całym 2021 r. będzie lepsza niż w I kw., gdy wyniosła 19,4%, poinformował wiceprezes, dyrektor finansowy Maciej Drozd.

“Tak, oczekujemy, że marże będą wyższe w ciągu całego roku. Widzimy już teraz, że sprzedajemy mieszkania po wyższych cenach i z większą marżą. Większość z nich będzie oddana w przyszłym roku, ale w tym roku też spodziewamy się zwyżki marży w zakresie rynku mieszkaniowego” – powiedział Drozd podczas konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W I kw. 2021 r. Echo sprzedało 463 lokale wobec 399 rok wcześniej, a przekazało 154 wobec 190 rok wcześniej. Marża na sprzedaży wyniosła w pierwszych trzech miesiącach tego roku 19,4% wobec 20% w I kw. 2020 r. W całym 2020 r. marża ta wyniosła 23%.

“Silny wzrost sprzedaży w I kw. jest dobrą przesłanką na cały rok. Echo będzie się nadal koncentrować na wzroście w segmencie mieszkaniowym i zwiększaniu udziału rynkowego przy utrzymaniu silnych marż” – podkreślił wiceprezes.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2020 r. miała 1,21 mld zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here