Naga MarketsEcho sfinalizowało nabycie trzech działek od Tesco za 41,6 mln euroSpółki z grupy Echo Investment podpisały przyrzeczone umowy zakupu nieruchomości w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, w Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka od spółek z grupy Tesco za 41,63 mln euro, podało Echo. Deweloper projektuje na nich otwarte miejskie kwartały, które wpasują się w otoczenie i potrzeby mieszkańców, czyli tzw. destinations. Łącznie na trzech działkach może powstać ok. 240 tys. m2 nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Echo Investment jest w posiadaniu także warszawskiej działki z centrum handlowym pierwszej generacji Tesco.

“Łączna powierzchnia nieruchomości gruntowych, będących przedmiotem transakcji, wynosi około 190 000 m2. Cena netto za nieruchomości wyniosła łącznie 41 630 000 euro, co odzwierciedla standardowe korekty pierwotnie uzgodnionej ceny, związane z komercyjnymi ustaleniami stron” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Deweloper jest w posiadaniu także warszawskiej działki z centrum handlowym pierwszej generacji Tesco. Pod koniec ubiegłego roku deweloper odkupił od tej sieci handlowej teren w Warszawie przy ul. KEN, obok stacji metra Kabaty. Obszar ten zostanie przekształcony w miastotwórczy projekt destination, który całkowicie odmieni tę część dzielnicy. W miejscu ogrodzonego parkingu i obiektu handlowego powstanie przyjazna i otwarta wielofunkcyjna przestrzeń, przypomina spółka.

“W ostatnich latach pozyskiwanie świetnie zlokalizowanych, dużych działek było jednym z priorytetów Echo Investment. Bank ziemi w naszym posiadaniu gwarantuje nam możliwość budowania kompleksowych, doskonale zaprojektowanych i atrakcyjnych fragmentów miast. Co więcej, jako jedyni na rynku mamy doświadczenie w trzech sektorach rynku nieruchomości – mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym, które pozwala nam planować inwestycje w skali urbanistycznej, tak by wprowadzały funkcje, których w danej okolicy brakuje i by poprawiały jej zintegrowanie z miastem” – skomentowała członek zarządu Echo Investment odpowiedzialna za dział inwestycji Małgorzata Turek, cytowana w materiale.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here