Naga MarketsEcho Investment podtrzymuje plan przekazania ok. 1 600 mieszkań w całym 2020 roku, poinformował prezes Nicklas Lindberg. Zapowiedział także, że w IV kw. 2020 r. odda do użytku dwa kolejne budynki biurowe: Moje Miejsce II i Face2Face II.

“W celu zabezpieczenia rozwoju firmy, w drugiej połowie roku koncentrujemy się na procesach uzyskiwania pozwoleń na budowę. Ponadto stale monitorujemy rynek pod kątem potencjalnych celów akwizycyjnych, wpisujących się w naszą strategię wzrostu. Kładziemy też duży nacisk na procesy administracyjne związane z pozwoleniami na użytkowanie naszych projektów mieszkaniowych, tak by do końca roku przekazać klientom około 1 600 mieszkań” – powiedział Lindberg, cytowany w komunikacie.

Na początku lipca br. spółka podała, że spodziewa się, iż większość tegorocznych przekazań mieszkań będzie przypadać na II półrocze i podtrzymała plan przekazania w całym roku ok. 1 600 lokali.

Od początku roku Echo Investment zakończyło budowę pięciu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu oraz Wrocławiu (Widoki Mokotów i Moje Miejsce w Warszawie, Osiedle Jarzębinowe VI w Łodzi, Osiedle Jaśminowe IV w Poznaniu oraz Ogrody Graua we Wrocławiu) i przekazało klientom 412 mieszkań. Deweloper w I połowie 2020 roku sprzedał 653 lokale, poprawiając wynik osiągnięty w analogicznym okresie ubiegłego roku.

“By zabezpieczyć przyszły rozwój biznesu, aktywnie poszukujemy nowych działek. W pierwszym półroczu 2020 r. kupiliśmy dwie nieruchomości z potencjałem 36 tys. m2 powierzchni mieszkalnej w Krakowie i Warszawie. Zabezpieczyliśmy także tereny, na których może powstać 305 tys. m2 powierzchni użytkowej, m.in. trzy działki w doskonałych lokalizacjach w Poznaniu, Łodzi i Krakowie od grupy Tesco. Obecnie trwają analizy i wstępne prace projektowe nad zagospodarowaniem każdej z nich” – napisał Lindberg w liście dołączonym do raportu półrocznego.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, Resi4Rent – największa prywatna, instytucjonalna platforma wynajmu mieszkań w Polsce – otrzymała pozwolenie na użytkowanie dla swojego drugiego wrocławskiego projektu. W sierpniu 2020 roku firma otworzyła swój pierwszy budynek w stolicy – Resi4Rent Warszawa Browary, a jego pierwsi mieszkańcy już odebrali klucze. Projekt obejmuje 450 mieszkań w centrum stolicy.

“Wierzymy, że nowe trendy, oczekiwania i zwyczaje młodych i dobrze wykształconych specjalistów sprzyjają rozwojowi instytucjonalnego rynku najmu mieszkań. Jesteśmy przekonani, że Resi4Rent osiągnie strategiczny cel, jakim jest posiadanie 7,5-10 tys. mieszkań na wynajem do 2025 r.” – dodał prezes.

Te artykuły również Cię zainteresują

Od początku roku Echo Investment oddało do użytku cztery biurowce: Face 2 Face I w Katowicach, West 4 Business Hub I we Wrocławiu, a także Biura przy Willi i Biura przy Warzelni w Warszawie. Obecnie w budowie są budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu ok. 140 tys. m2, w tym Fuzja CD w Łodzi, Moje Miejsce II w Warszawie, Face2Face II w Katowicach oraz MidPoint71 we Wrocławiu.

“Budowa każdego z nich przebiega w dobrym tempie, cieszymy się też z wysokiego poziomu wynajmu. Po ukończeniu, biurowiec Fuzja stanie się siedzibą Fujitsu. Dwa kolejne budynki – Moje Miejsce II i Face2Face II – zostaną oddane do użytku w czwartym kwartale 2020 r. i także są w dużym stopniu wynajęte, mając zabezpieczony wynajem na odpowiednio 70% i 90% powierzchni” – napisał Lindberg.

W sierpniu odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce – w Galerii Młociny w Warszawie. Był to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów na polskim rynku handlowym, który od samego początku przyciąga rzesze kupujących. Po ponownym otwarciu centrów handlowych, klienci wrócili także do Libero w Katowicach, co potwierdzają rosnące liczby, podkreśliła spółka w komunikacie.

“W tej chwili obroty całego obiektu są wyższe niż rok temu, podczas gdy średnia miesięczna liczba odwiedzających wynosi 85% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 r.” – wskazał prezes.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowym oraz biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. W 2019 r. miała 880,13 mln zł skonsolidowanych przychodów. Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here